„Movido Fest“ Kaune: čia visus paliks po pamokų

Spaceboy / Asmeninė nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-08-28 19:27
Rugsėjo 4 – 11 dienomis Kaune vyks išskirtinis festivalis „Movido fest“, kuris žada net aštuonias dienas laukinio veiksmo mieste.

Rugsėjį prasideda ruduo, duris atveria įvairūs mokslo namai, vieni paukščiai išskrenda, kiti parskrenda – paukščiai pastoviai skraido... Yra žinoma tiksliai, kad rugsėjo ketvirtąją prasidės aštuonias dienas trunkantis muzikos, kultūros ir meno festivalis.

Patogi vieta susitikti draugą, praplėsti akiratį, išbandyti kažką naujo, o svarbiausia – išgirsti įvairių atlikėjų – vėl įsimylėti ritmą ir garsą, gal naujai, o gal kaip visada, bet kaskart su šypsenos padabintu veidu. Centrinės miesto arterijos karštasis taškas „Movido“, įsikūręs po senuoju kino teatru, kviečia visus: ir žmones su vaikais, ir vaikus su tėvais, ir senelius su vaikais bei anūkais – kultūra skirta visiems, ne tik madingam jaunimui.

Asmeninė nuotr.
Asmeninė nuotr.

Tikėtina, kad performansų bus visokiausių, tiek iš dalyvių, tiek iš lankytojų pusės. Uždarymo vakarėlyje kūrybines energijas sujungs pagarsėję miesto kolektyvai, tai šokio teatras „Aura“ ir amžinai kur nors ritminius smūgius dalinantys „Kaunas Zoo“ vyrukai. „Goraparasit“ vadovaujami Gintarės Minelgaitės vaidins, performins visą dieną.

Kinui, apie kiną ir kinomanams – trys vakarai: pokalbis su režisieriumi Artūru Areima, prancūziškas kinas asmeniškai iš Gilles Vuillard, nepamirškime ir festivalio draugų „Eks Fest“ filmų peržiūros.

Asmeninė nuotr.
Asmeninė nuotr.

Papildomai įsitraukti skatins meditacija ir joga, kūrybinės dirbtuvės, bei stalo ir lauko žaidimų turnyrai.

Bus pavojaus jūsų ausims, bet neišsigąskite, toks pavojus tarytum jūros bangos. Kauniečius „Kaunas Zoo“ jau įsidėmėjot, o hipiškuosius muzikantus iš grupės „Baltasis kiras“ turbūt pažįstate. „Motionno“ – jei nežinote kas slepiasi po šiuo skambiu pavadinimu – susitikime „Movido fest“ – paklausysime. „Ofelija“ – Liepos Maknevičiūtės ir Sigito Sagos duetas. DJ Erichas – all that jazz. Bliuzas iš Latvijos – „Bad Habits“. Spalvinga kompanija iš Lenkijos – „Spaceboy“. Groja jie future/retro ir elektro/ento – tikri kosmonautai. Svečiuosis Libijos pilietis Dj Cheh, pavaišins dub, techno, minimal skambesiais. Abraham Dorta iš Puerto Riko užklos miestą latino muzika ir šūsnis kitų atlikėjų. Po koncertų, pasirodymų visi susitiksime jaukioj svetainėj, kur iki paryčių bus sukami vinilai.

Asmeninė nuotr.
Asmeninė nuotr.

Bus dvi erdvės šiuolaikiškai pavadintos: „Main stage“ ir „Chill zone“ – Pagrindinė scena su savo muzikos trenksmais, šokiais ir Ramioji zona, kurioje vyks pokalbiai, workshopai, žaidimų turnyrai. Viskas šalia, jaukiam kiemelyje prie pat Laisvės alėjos. Jus maitins „Movido“ virtuvės šefas, žodžiu, kavinės kolektyvas rūpinsis lankytojais visas aštuonias festivalio dienas ir po to.

Kuo šis festivalis skiriasi nuo kitų? „Na, pirmiausia, tai yra miesto festivalis. Visko vyksta tiek daug ir vienoje vietoje, po vienu stogu ir po atviru rudeniniu dangumi“, – poetiškai rankomis erdvę matuoja viena iš renginio sumanytojų Ieva. „Laiko planavimui, rengimui nebuvo daug, tad pradžioje nerimavau ar spėsim sukviesti atlikėjus, kaip viską apjungti ir panašiai“ – toliau atvirauja Ieva. „Bet dabar jau daug ramiau – figūros savo kvadratuose, belieka paskutiniai pasiruošimo darbai ir šiek tiek nekantraus laukimo“, – žinovės balsu antrina kita festivalio organizatorė Dominyka.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai