Motociklininko švarkas: spalvinga praeitis ir jokių derinimo problemų

Motociklininko švarkas / Asmeninio albumo, Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2016-02-10 20:15
Atspėkite mįslę: drabužis, kuris dera su visu spintos turiniu ir yra nekonfliktiškas – sutaria su romantiškomis suknelėmis ir elegantiškais sijonais, palaidinėmis su nėriniais ir kaspinais po kaklu, džinsais, baltais marškinėliais, klasikinėmis kelnėmis, prabangiais kašmyro megztiniais... Trumpai – bet kokį kokį stiliaus chaosą jis paverčia skoningu „bad ass“ įvaizdžiu. Kas?

Tai motociklininko švarkas, gerbiamieji, pavasario–vasaros sezono svarbiausias daiktas! Taip sako garsiausi žurnalai. Pridėsiu, kad tai ne tik tendencijoms atsparus, bet ir įdomią praeitį turintis daiktas. 

Viena iš mano mėgstamų tinklaraštininkių Leandra Medine sako: „Jei abejojate, kokio švarko reikia komplektui, vilkitės motociklininko.“

Ji neklysta: moto-švarkas akimirksiu suteikia miestietiško gatvės modernumo, grunge atsainumo, retro nostalgijos ar tiesiog raumens niekuo neišsiskiriančiam deriniui – nelygu jo siluetas ir spalva.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

2016 pavasario-vasaros kolekcijose dominavęs visais pavidalais – nuo sudurstytų iš spalvotų zomšos gabalų retro stiliaus „Coach“, avangardinių „Vetements“, siurrealistiškai siuvinėtų „Gucci“, rafinuotų „Burberry“ iki grunge „Saint Laurent“  – motociklininko švarkas išgyvena aukso amžių. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Visgi moto-švarkas ilgai priklausė gatvei – gaujoms, depešistams, pankams, baikeriams ir šiaip maištautojams arba jiems prijaučiantiems ir į populiariąją madą nesiveržė: pirmą kartą mados žurnale jis sušmėžavo 1979-aisiais. Sidas Vicious („Sex Pistols“) net prašė jį laidoti su moto-švarku.  

Bet iš kur jis apskritai atsirado? Ir vėl gatvės stilius!

Motociklininko švarkas, kaip ir dauguma dešimtmečius ar net šimtmečius iš mados nesitraukiančių dalykų (lietpaltis, piloto striukė, oksfordai, auliniai, paltai ir švarkai, net aukštakulniai ir t.t.) atsirado iš reikalo ir iš vyriškos mados. 1928-aisiais niujorkietis dizaineris Irvingas Schottas sukūrė odinį švarką, skirtą apsaugoti nuo oro negandų važiuojant motociklu ir pavadino jį „Perfecto“ (kaip pranašiška!) – tokio pavadinimo buvo jo mėgstamiausi cigarai.

Kai kurios šiuolaikinės mados („Acne Studios“) kompanijos tebegamina beveik autentiško dizaino švarkus: trumpus, dideliais atlapais, su įstrižu užtrauktuku, kišene priekyje ir spindinčiomis metalinėmis kniedėmis.

 

Final look from #AcneStudios #Resort2015 women's collection, presented today @milkstudios in New York

A photo posted by Acne Studios (@acnestudios) on

Tačiau praktišką funkciją turėjęs drabužis tapo kultiniu šeštajame dešimtmety, galvas visoms (ir visiems) susukusio Marlono Brando personažo filme „The Wild One“ dėka.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Filmo kūrėjus įkvėpė 1947-ųjų baikerių riaušės Kalifornijoje, tad dėvėti motociklininko švarką reiškė, kad esi arba blogiukas, kurio geidžia visos merginos, arba blogiuko mergina – vaikinai visi kaip vienas jį derino su džinsais, baltais marškinėliais; madingiausios merginos moto-švarkus dėvėjo su pūstais sijonais, kojinaitėmis iki kulkšnių ir oksfordų stiliaus bateliais. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Turite tokį? Puiku. Štai kelios idėjos, kaip jį dėvėti:

1. Nukopijuokite šeštojo dešimtmečio retro įvaizdį: su baltais marškinėliais, raw džinsais (arba dideliu sijonu), kojinaitėmis iki kulkšnių, oksfordais, loafer’iais arba konversais.

2. Septintojo dešimtmečio retro: su trapecine mini suknele ir lolitiškais bateliais kaladėlių formos kulniukais; 

3. Rafinuotai romantiškas stilius: su didele balta, besiplaikstančia romantiška suknele; rauktais rankogaliais didele palaidine ir sudraskytais džinsais (a la devintojo dešimtečio Džordana Butkutė)

4. Bohemiškas: ryškių raštų, gėlėtos, rytietiškų motyvų ir sodrių spalvų besiplaikstančios suknelės su zomšiniu moto-švarku ir aulinukais; 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

5. Militaristinis: su denimo kombinezonu ir kamufliažinio rašto marškiniais; 

6. Elegantiškas: moto-švarkas su plačiomis tvido kelnėmis, kašmyro megztiniu ir „kačiukais“ – (angl. kitten heels), žemakulniais stiletais ar net vakarine suknele. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

7. Gotiškas: juodas moto-švarkas su juoda permatoma suknele ir juodais aksesuarais. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

8. Grunge: įkvėpimo semkitės iš paskutinės Hedi Slimane „Saint Laurent” mados namams kolekcijos: nutriušusios nėrinių ar žvyneliuotos suknelės, grubūs ilgaauliai (botai, doc martensai) ir tarsi per didelis moto-švarkas. Jei norite būti super madinga, pasišiaušusius plaukus karūnuokite pigia tiara (kuri šio dizainerio dėka tapo vienu iš karščiausių pavasario vasaros aksesuarų) – grunge būtinas įžūlus, net agresyvus atmestinumas. 

Britiškojo „Vogue“ stilistė sako, kad madingiausias būdas dėvėti moto-švarką šį pavasarį – su odinėmis kelnėmis. Visgi oda, kaip ir kitos ryškios faktūros, efektingiausiai atrodo su kontrastingmis faktūromis: nėriniais, šilku, minkšta ar grubia vilna, denimu.  

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

DAUGIAU: Asmeninis Lauros Mizgirytės-Latour tinklaraštis apie stilių, madą ir įkvepiančius dalykus 

Elaima.lt

Naujausi straipsniai