Moterys, vykite lauk tetulės sindromą

Namų šeimininkė / „Shutterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-21 13:00
Šios klastingos ligos su komplikacijomis nerasite nė viename žinyne, nors gyvenime ji gana paplitusi ir sergančias ja galima atpažinti iš tolo.

Taigi, pasitikrinkime, nes dažniausiai net nepastebime, kada ji įsimeta. Užgesęs žvilgsnis, nuobodulys, bambėjimas ir nuovargis, tingulys ir visa apimantis negatyvas – kam nepasitaiko? Tai kaip sloga, kuri praeina, sakote? Ogi ne. Tai ilgam.

Jei į jūsą nuostabų kūną įsismelkė „tetulė“, turbūt išsyk nenusigandote – na, pamanėte – minutėlei užsuko. O su ja kartu užpuolė nenumaldomas troškimas sėdėti namuose, kepti virti, šluostinėtis, skalbti ir rėkti ant visų, kas pripėdavo ką tik išplautas grindis su tokia atgrasia gaidele balse, kurią paskutinį kartą girdėjote iš mokyklos valytojos.

Taip pat skaitykite: Filmai, kuriuos verta pamatyti kiekvienai moteriai

Kviečia susitikti draugė? Tik nesakykite, kad neturite laiko – tegul stalčiai pabūna netvarkyti, o pyragą iškepsite kitą savaitę!

Na, tai anksčiau užeidavo kaip priepuoliai – ir po jūsų padejavimų, kad „šiuose namuose tik aš viena viskuo rūpinuosi“, paprastai „tetulė“ išeidavo ir palikdavo tą vėjavaikišką merginą, kuria visada buvote ir esate.

Bet paskui ji ėmė užeiti vis dažniau. Ypač po to, kai jums gimė vaikas. O po antrojo atsikraustė visam. Be jokių atsiprašinėjimų įsiveržė ir apsigyveno. Su visu savo bagažu: liūdesiu, nuoboduliu ir antsvoriu.

Ji užsižiebė padaryti reviziją ir išmetė lauk visą mergaitišką garderobą, uždraudė sukneles ir dailius batelius, nes „nepraktiška“ ir jau tuomet, kai ėjote pirktis sau prabangių apatinių, užriko, kad sūnui reikia kombinezono, tad nėra ko pinigų mėtyti. 

Taip pat skaitykite: 10 dalykų, kuriais gali didžiuotis kiekviena keturiasdešimtmetė moteris

Tetulė įžūliai užgrobė visus namus, vaikai ėmė nebesijuokti, draugai vis rečiau užsukdavo į svečius, o vyras ėmė skersakiuoti kaip į nepažinų ant šluotos skraidantį objektą. Bet nuraminsime – kai dugnas jau pasiektas, staiga atsiranda jėgų išprašyti piktą storą tetulę lauk su visais jos skudurais ir barščiais, begaliniu tupinėjimu apie visus, surūgusiu veidu ir taukuotomis rankomis.

O kad ji niekada nesugrįžtų, užsirašykime kovos su tetulės sindromu taisykles:

Viską darykite lengvai ir su meile. Kaip sako visokiausi gyvenimo mokytojai, kas viduje, tas ir išorėje. Jei džiaugiatės gyvenimu, mėgaujatės kiekviena jo valanda, tai ir švytite, ir atrodote graži, jauna, žavinga, o tą švytėjimą jaučia ir aplinkiniai. Tik tetulės pamiršta, kad laimingų mamų – ir vaikai laimingi, ir vyras, ir netgi bendradarbiai!

Tegul moteriški džiaugsmai bus įtraukti į jūsų dienotvarkę. Nesiliaukite savęs lepinti – neiškeiskite pamėgtų kvepalų į kokį dar vieną brangų žaislą savo vaikui – jūs jais džiaugsitės tikrai ilgiau. Nepamirškite visko, kas dar neseniai domino: knygų, koncertų, draugių vakarėlių. Linksminkitės, koketuokite, džiaukitės!  Nepriklausomai nuo amžiaus! Kviečia susitikti draugė? Tik nesakykite, kad neturite laiko – tegul stalčiai pabūna netvarkyti, o pyragą iškepsite kitą savaitę!

Niekam nieko neprivalote. Nekenčiate gaminti, bet privalote. Negalite pakęsti daržininkystės, bet reikia pasirūpinti anytos sodu? Norite būti visiems gera, bijote atsisakyti, kenčiate, dantis sukandusi nešate savo pareigų naštą palaipsniui virsdama pikta teta? Tik todėl, kad kažkas prašė? Bet palaukite – niekas iš jūsų nereikalauja tris valandas dusintis virtuvėje ir paruošti trijų patiekalų vakarienės. Gal jus mama mokė, kad negavęs kotletų vyras bėgs pas kitą, o vaikai numirs iš bado?

Taip pat skaitykite: Ko moterims derėtų pasimokyti iš vyrų?

„Shuterstock“ nuotr.
„Shuterstock“ nuotr.

Nesvarbu, kas ką mano, svarbiau, ką apie save manote jūs. O apie save reikia galvoti tik gerai. O jei kas mano kitaip – tai jų problema. Apie tai, „ką žmonės pasakys“ svarsto tik tetulės. Tai ne jums. Išsitieskite, pakelkite galvą, nusišypsokite – jūs gi laiminga moteris, o ne darbinis arklys.

„Ne“ – beformiams murzinų spalvų drabužiams. Net jei paskui save tempiatės trynukus, neprivalote atrodyti kaip ką tik atsitiesusi iš burokų lysvės. Tik tetulės amžinai dejuoja, kad nebėra jėgų, pavargo, nesinori, gerai ir taip, niekas nemato patogu, praktiška... Amžinai jaunos moterys sklaido „Kamasutrą“, laisvalaikiu šoka pilvo šokius ir mokosi čiuožti snieglente.

Taigi, kai vėl bandys (o tikrai bandys) pas jus ar pas mus įsikraustyti tetulė, parodom liežuvį ir bėgam. Kad ir skanauti velniškai kaloringo, bet dieviškai skanaus deserto...

Ji24.lt

Naujausi straipsniai