Moterys, jei norite tvirtų santykių, nustokite daryti šias klaidas!

Barnis / Vida Press nuotr.
Barnis / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-08-31 15:00
AA

Santykiai, santykiai, santykiai... Amžina ir neišsemiama tema. Mes, moterys, kai panirstame į juos, neretai pridarome nemažų klaidų, o vėliau stebimės, kodėl ir vėl neišėjo, sugriuvo tai, kas, rodos, jau ėjo gera kryptimi. Meilės reikalai klostytis kur kas geriau, jei nustosite daryti šias klaidas.

Pavydite kiekviename žingsnyje

Psichologai aiškina, kad pavydime visai ne dėl mylimojo. Iš tikrųjų yra pažeistas mūsų moteriškasis ego.

Atrodo, santykiai einasi puikiai, viskas gerai, tačiau vos tik jis ne taip pasižiūrėjo, ne tokį žodį leptelėjo, grįžo valanda vėliau – ir pavydo scenos namuose kyla visu gražumu. Psichologai aiškina, kad pavydime visai ne dėl mylimojo. Iš tikrųjų yra pažeistas mūsų moteriškasis ego: jūs turėjote vakaro planų, tačiau grįžęs vėliau jis juos visiškai sugadino, pykstate ne todėl, kad pažiūrėjo į kitą, o todėl, kad nepagyrė jūsų naujos šukuosenos ir pan. Vyrui dažniausiai sunku suprasti, kodėl moteris pyksta. Ką daryti? Atviras pokalbis visada padės: išsakykite savo nuoskaudas, viltis. Taip pat reikėtų paanalizuoti, kodėl jūs pavydite, gal priežastis visai ne vyras, o jūs pati?

Jis girdi vien jūsų skundus ir priekaištus

Niekas nemėgsta žmonių, kurie visą laiką skundžiasi. Moterys, kurios per daug priekaištauja savo partneriams, paprastai sugadina santykius.

Jis nedovanoja jums gėlių, negamina valgyti (o štai kaimynės vyras – tikras kulinaras). Jūs tiek nekeliaujate, kaip jūsų artimiausi draugai, dar jis nėra toks galantiškas, supratingas, neturi stiliaus pajautimo... Štai ir pasiberia skundų skrynios perlai... Tačiau su tokiu požiūriu į santykius tikrai toli niekur nenueisite. Pirmiausiai turite suvokti, kad vyras nėra tobulas, visi turime savo minusų (tik vieni vienokių, o kiti – kitokių). Pagalvokite, kaip jis jaučiasi, kai jūs nuolat burbate. Dar įsivaizduokite, kaip jums pačiai reikėtų atlaikyti tokią laviną priekaištų? Nuolatiniai skundai – tiesiausias kelias, jei norite sugadinti santykius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kelionė su mylimuoju gali virsti tikru santykių išbandymu. Kaip išlaikyti šį egzaminą?

Susipykusi pora / Vida Press nuotr.

Nevertinate jo pastangų

Kai pastebite, kad jūsų antroji pusė stengiasi išlaikyti jūsų laimingus ir darnius santykius, turėtumėte tai vertinti. Kai kurios moterys sąmoningai ar nesąmoningai nepagiria, nepasako gražesnio žodžio.

Keli dėkingumo žodžiai gali padaryti dieną tiesiog nuostabią. Nupirko visai savaitei maisto? Padėkokite. Pagamino pusryčius? Parodykite, kad jums tai patinka. Pasirūpino romantišku savaitgaliu pajūryje? Neleiskite jam manyti, jog jums tai – menkniekis. Iš tikrųjų, kiekviena net smulki detalė neatsiranda pati, o kai kuriems tai kainuoja labai daug pastangų. Ir dar vienas dalykas – nemanykite, kad dėl santykių stengiatės tik jūs. Kai nuolat kartosite, kad tik jums rūpi judviejų ateitis, o jo pastangų nevertinsite, tikrai kasite duobę jūsų meilei.

Bandote jį pakeisti

„Norėčiau, kad būtum labiau sportiškas / romantiškas / stilingas ir pan.“, „Ar tu galėtum nebendrauti su Tomu, jis tau daro blogą įtaką...“, „Žinai, pagalvojau, kad motociklas tau visai netinka, gal parduok jį...“ – tokie ir panašūs bandymai keisti savo antrąją pusę nebus naudingi nei jums, nei jam. Be jokios, abejonės, pradedant kalbėti jau gali kilti konfliktas, nes jūs norite pakeisti tai, kas jam yra svarbu. Drausti bendrauti su draugais, artimaisiais, siūlyti atsisakyti veiklos, kuri iki šiol jam buvo svarbi, nėra labai protinga, nes tai sukels nesutarimus, o tai, akivaizdu, santykiams nenaudinga.

Nemyli jo tokiu būdu, kokiu jis nori, kad mylėtų

Amerikiečių psichologo G. Chapmano įsitikinimu, egzistuoja 5 meilės kalbos, kuriomis žmonės išreiškia jausmus. Tai pagyros, laikas, dovanos, pagalba ir prisilietimai. Kiekvienas mūsų kalba kuria nors viena ar dviem meilės kalbomis. Išsiaiškinkite savo išrinktojo meilės kalbą ir bus kur kas paprasčiau puoselėti santykius.

Savo knygoje „Penkios meilės kalbos“ autorius aprašo visas penkias ir sako, kad jei, pavyzdžiui, mylimojo meilės kalba – pagyros (jam reikia gražių žodžių, paskatinimų ir pan.), o jūs jo nepagiriate, tai gali būti klaida, griaunanti santykius. Jei jam svarbu dovanos, o niekada nesate įteikusi net smulkmenėlės, jis gali manyti, kad jums nerūpi. Jei jo meilės kalba – kartu praleistas laikas, jūs visus savaitgalius linksminatės su draugėmis, jam gali kilti mintis, kad jums nerūpi santykiai. Jei jo kalba – pagalba, o jūs jam paprašius padėti užrišti kaklaraištį puolate burbėti, kodėl jis pats to negali padaryti, vyras gali jaustis nemylimas ir pan.

Tad išsiaiškinkite savo mylimojo meilės kalbą ir santykiai bus kur kas geresni (beje, dažniausiai žmonės kalba dviem ar trimis meilės kalbomis).

TAIP PAT SKAITYKITE: Princesė Diana mylima iki šiol, nes vadovavosi ne protu, o širdimi?

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!