Moterų universitete – įkvepianti paskaita: atsakė, kodėl geriausi mokytojai – skaudinantys žmonės

Gyva „WoW university“ kurso paskaita / Asmeninio albumo nuotr.
Gyva „WoW university“ kurso paskaita / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-09-27 14:09
AA

Kai žmonės jaučiasi laimingi, jie nesiskundžia draugams, artimiesiems ir nesikreipia į specialistus, norėdami išsiaiškinti savo laimės priežastį. Tai atrodo savaime suprantama. Tačiau esant nelaimingam, susidūrus su sunkumais, išorinio gyvenimo problemomis, jomis dalinamės savo kasdienybėje ir bandome spręsti susiklosčiusias situacijas.

Išorinio gyvenimo problemų sprendimo būdus neretai atrandame patys, tačiau susiduriame su sunkumais spręsdami vidinius gyvenimo uždavinius ir ignoruojame mūsų viduje vykstančias pamokas – stresą, nerimą, nepasitikėjimą, nevisavertiškumo jausmą, pyktį ir kt. Kartais atrodo, jog užtenka pasiekti aukštus rezultatus savo išorinėje veikloje ir šie skausmai išnyks, tačiau kodėl tokias pačias kančias patiria tiek sėkmingi, tiek nesėkmingi žmonės? Todėl, kad laimės būseną ir vidinę harmoniją, meilę, kūrybą, realizacijos ar pilnatvės jausmą mes turime atrasti patys.

Gyvenimo filosofija, paremta pamokų, mokinių ir mokytojų principu sako, jog kiekvienas iš mūsų esame mokinys tuomet, kai atsisukame ir pradedame girdėti save ar net imame keisti požiūrį. O patys geriausi mūsų mokytojai – tai žmonės, kurie mus skaudina. Dėka jų, analizuodami save, suprantame, kas mums netinka.

Gyva „WoW university“ kurso paskaita / Asmeninio albumo nuotr.

Ši neįprasta žinutė buvo ištransliuota pirmojo nuotolinio universiteto moterims Lietuvoje „WoW University“, atnaujinto „Ateities įgūdžių“ kurso pirmoje paskaitoje, „Tech Arts“ erdvėje Vilniuje. Paskaitą „Kaip mokytis iš bet kurios gyvenimo situacijos?“ vedė 25 metų patirtį turintis dvasinio bei emocinio intelekto lavinimo mokytojas, asmeninio augimo mokymų centro „SoulACTION“ įkūrėjas, WoW University dėstytojas ir knygų autorius Rimvydas Židžiūnas. Įkvepiančios dėstytojo kalbos pasiklausyti atvyko ir žinoma nuomonės formuotoja Inga Žuolytė, renginio pabaigoje R.Židžiūnui uždavusi pora klausimų.

Gyvenimo filosofijoje – nepatogi tiesa?

„Mokytojai, kurie mus skaudina, erzina, mus moko greitai. Mus įskaudindami, jie parodo, jog būtent toje situacijoje mes patys kažko nemokame ir netinkamai reaguojame. Būtent tokie asmenys mums patiems ir apie mus suteikia daugiausia informacijos. Žmonės – tarsi veidrodžiai, kurie mus atspindi. Rekomenduoju pamatyti ir analizuoti, kodėl vieni žmonės mus skaudina, juk kiti į tas pačias situacijas skausmingai nereaguoja. Tokiu būdu mes, mokiniai, išmokstame pamoką atsigręždami į save ir erzinęs žmogus nustoja mus skaudinti. Tai yra tikėjimo tiesa, kuri mane daro laimingu. Visi mes gyvename normaliai, bet normaliai – nėra gerai. Kad gyventume gerai, rekomenduoju mokytis iš bet kurios gyvenimo situacijos“, – sakė WoW University dėstytojas R.Židžiūnas.

Rimvydas Židžiūnas / Asmeninio albumo nuotr.

Rimvydas Židžiūnas – ne veltui išrinktas mylimiausiu „WoW university“ studenčių dėstytoju. Merginos susidomėjusios klausė vedamos paskaitos, kurioje dėstytojas atskleidė, kaip išmokti savistabos, sąmoningumo stebint gyvenimo aplinkybes, save ir ką daryti, norint pajusti begalinę gyvenimo meilę. Charizmatiškas mokytojas paskaitos metu nevengė šmaikštumo, patarimų ir žinių dalijimosi, kurias sukaupė per pastaruosius 26 metus, tyrinėdamas žmogaus evoliucijos, potencialo atskleidimo ir sąmonės vystymosi temas.

Pasibaigus paskaitai, nuomonės formuotoja Inga Žuolytė pratęsė diskusiją, dėstytojui uždavusi klausimą, jog žmonės, matantys situacijas kitaip negu mes, mus skaudinantys, gali tarsi „užsilipti“ ant galvos, o pačiam susitvarkyti su emocijomis gali pasirodyti per sudėtinga užduotis. R.Židžiūnas pritarė, kad tokios situacijos gali atsibosti, tačiau ragino nelaukti, kol žmonės pasikeis, o pirmiausia atsigręžti patiems į save.

„WoW university“ komanda ir savanorės / Asmeninio albumo nuotr.

„Tokiose situacijoje turime priimti, kad taip yra, net jei žmogus mus skaudina ir priimti sprendimus. Priimti kitą žmogų – vadinasi, keliauti koja kojon su savo vidiniu džiaugsmu ir vidine tiesa. Priimdami situaciją, galime padėti ne tik sau, bet ir mus skaudinančiam žmogui. Turime atrasti galią matyti kas vyksta ir išgirsti savo asmeninį atsakymą. Priklausomai nuo situacijos, galime nusibrėžti ribas, pasirinkti išėjimo ar kitą kelią. Mokytis iš bet kurios gyvenimo situacijos – labai stiprus ir naudingas įgūdis“, – įsitikinęs R.Židžiūnas.

Fotogalerija:

Gyva „WoW university“ kurso paskaita (15 nuotr.)
+9