Moterų nuomonė: mitai apie santuoką greitai sugriuvo

Jaunavedžiai / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-07 15:00
Santuoka – ne žaidimas, o rimtas gyvenimo pasirinkimas. Natūralu, kad tuokdamiesi daugelio dalykų nežinome, nes juos sužinoti galima tik išbandžius. Moterys pasiryžo atskleisti tai, ką būtų norėjusios žinoti dar prieš tekėdamos.

Mūsų šeimoje buvo situacija, kad vienas iš mūsų turėjo likti su vaikais namie, kitas uždirbti pinigus. Susėdome, viską aptarėme ir nusprendėme – aš prižiūriu vaikus, o vyras dirba.

Asta (36 m.): „Santuokoje dažnai reikia atsisakyti savo interesų“

„Santuoka – nuolatinės kompromisų paieškos. Norint išlaikyti santykius šiltus, darnius, reikia įdėti daug pastangų, nieko nebūna savaime. Mūsų šeimoje buvo situacija, kad vienas iš mūsų turėjo likti su vaikais namie, kitas uždirbti pinigus. Susėdome, viską aptarėme ir nusprendėme – aš prižiūriu vaikus, o vyras dirba. Nors savo darbą labai mėgau, tačiau santuoka toks dalykas, kad dažnai tenka atsisakyti savo interesų, juk gyveni ne vien dėl savęs. Prieš tekėdama tai žinojau ir supratau, tačiau kai stovi konkrečių pasirinkimų priešaky, yra kur kas sunkiau“, – aiškino ketverius metus ištekėjusi Asta.

Rūta (50 m.) „Laiko sau visai nelieka“

„Aš tekėjau prieš 20 metų. Tačiau labai gerai pamenu, kaip įsivaizdavau santuoką. Nemaniau, kad buitis gali atimti tiek daug laiko, kad rūpinimasis vaikais ir visais keturiais namų kampais gali taip varginti. Tikrai tikėjau, kad turėsiu daugiau laiko sau, susitikimams su draugėmis ar pomėgiams. Aišku, dabar, kai vaikai užaugo, laiko turiu daugiau, tačiau per tuos dvidešimt metų laisvo laiko tikrai nebuvo daug“, – apie tai, kaip įsivaizdavo, ir kokia yra santuokinė realybė, kalbėjo Rūta.

Simona (25 m.): „Vyro nepakeisi“

„Tvirtai tikėjau, kad žmonės keičiasi. Taip ir yra, tačiau ne taip, kaip norite jūs. Reikia išmokti susitaikyti su trūkumais, dalykais, kurie nekelia džiaugsmo. Dabar prisimenu, kad vyresnės moterys vis kartodavo: „Jei numeta kojines, jis ir susituokęs neišmoks jų tvarkingai pasidėti. Jei nedovanoja gėlių, manai, pradės jas tįsti glėbiais?“ Tada apie tai nesusimąsčiau, tačiau dabar suprantu, kad išties vyro nepakeisi. Noras ir begalinis siekis jį pakeisti gali privirti tik dar daugiau košės“, – samprotavo Simona.

TAIP PAT SKAITYKITE: Meilės rūšis – ne viena. Ar žinote, kaip mylite jūs ir jūsų išrinktasis?

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Brigita (37 m.) „Buities darbai nebus dalinami perpus“

„Uždavėte labai gerą klausimą, į kurį galiu atsakyti ilgai negalvojusi. Prieš vestuves tikrai būčiau norėjusi žinoti, kad buities darbų pasidalijimas tėra teorinis dalykas. Realybėje, deja, didžioji buities darbų našta krenta ant moters pečių. Aišku, kiekvienas vyras skirtingas, tačiau man niekas nesakė, kad namų tvarkymas, indų plovimas, skalbimas, maisto gaminimas ir kt. yra moters pareiga. Žodį pareiga norėčiau pabrėžti, nes mano vyras įsivaizduoja, jog taip ir yra.

Tikriausiai taip yra, nes mūsų šeimų modeliai buvo skirtingi. Aš augau šeimoje, kur ir vyras, ir moteris pasidalija darbais, o vyro šeimoje griežtai už viską buvo atsakinga mama ir tai buvo savaime suprantama. Ar žinojimas būtų pakeitęs mano sprendimą dėl santuokos? Tikriausiai ne, tačiau bent būčiau žinojusi, ko tikėtis“, – aiškią nuomonę išsakė Brigita.

Karolina (31 m.): „Anyta nėra priešė“

„Iš tikrųjų prieš tekėdama prisiklausiau daugybės istorijų apie anytas monstres, apie tai, kaip jos kišasi į sūnaus ir jo žmonos gyvenimą, griauna santykius, neduoda ramybės. Draugės taip pat negailėjo patarimų ir gudrybių, kaip bendrauti, kad santykiai būtų geresni. Tačiau man jų visai neprireikė, o kalbos buvo perdėtos ir laužtos iš piršto.

Galiu pasakyti tik tiek, kad tokios kalbos privertė mane labai nerimauti, prisigalvoti baisiausių dalykų, o iš tikrųjų anyta nėra priešė. Su savo vyro mama puikiai sutariame, visada pasinaudoju jos patarimais, įžvalgomis, ji turi puikių minčių. Esame tarsi draugės, tai tikrai būčiau norėjusi žinoti prieš vestuves, būčiau išvengusi nereikalingo nerimo“, – juokiasi prieš penkerius metus ištekėjusi Karolina.

TAIP PAT SKAITYKITE: Joana Bartaškienė: „Moterys, negalvokite, kad jums reikia tapti panašioms į kitas gražuoles“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai