Moteris bokse, o vyras pilatese: kokios treniruočių tendencijos?

Agnė Mickevičiūtė-Butienė
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-02-21 14:27
Metų pradžioje atrodė, kad sporto klubai tiesiog sprogs nuo judėti pasiryžusių žmonių gausos. Daugelis spėjo, kad tai tik laikina Naujųjų metų rezoliucijos pasekmė ir entuziazmas tuoj baigsis. Vis dėlto praėjus daugiau nei dviem mėnesiams treniruočių salės netuštėja. Galbūt tai daugiau nei Naujųjų metų rezoliucija ir sportas šiais metais neišeis iš mados?

Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios Agnės Mickevičiūtės-Butienės, vis daugiau žmonių atranda sportą ir susidomėjimas įvairiomis treniruotėmis tik augs. Anksčiau dauguma sporto klube ieškodavo laisvų svorių, o treniruotes skirstydavo į „moteriškas“ ir „vyriškas“, bet šiandien sporto pasaulyje tendencijos visai kitokios.

Į sporto klubus – dėl grupinių treniruočių

„Health and Fitness Journal“ atlikto tyrimo duomenimis – grupinės treniruotės šiais metais bus vienos iš populiariausių. „Sportas grupėse – tai, dėl ko susirenkame į sporto klubus. Šiuo metu grupinėse treniruotėse populiaru dirbti su kūno svoriu, o daugiausia sportininkų susirenka į vidutinio intensyvumo užsiėmimus. Manau, kad ši tendencija nepasikeis“, – įžvalgomis dalijasi A. Mickevičiūtė-Butienė.

„Grupinėje treniruotėje esi apsuptas bendraminčių, matai užsidegusias akis ir tai įkvepia, neleidžia pasiduoti – sunku žodžiais nusakyti tą jausmą“, – pasakoja trenerė ir visus norinčius pajusti komandos jėgą kviečia į kovo 21 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vyksiantį didžiausią treniruočių festivalį Lietuvoje – „Nike treniruočių diena“. 

Agnė Mickevičiūtė-Butienė / Asmeninio albumo nuotr.
Agnė Mickevičiūtė-Butienė / Asmeninio albumo nuotr.

Treniruosimės lauke ir, žinoma, bėgsime

Trenerės teigimu, bėgimas iš Lietuvos sporto padangės nesiruošia trauktis, nes tai lengvai prieinamas sportas. „Žmonės gali bėgti nepriklausomai nuo oro sąlygų, nuo metų ar paros laiko. Sportinę aprangą dažniausiai turime, tereikia kokybiškų bėgimo batelių ir mes pasiruošę“,  – sako A. Mickevičiūtės-Butienė ir priduria, kad vis didesnio populiarumo sulaukia treniruotės lauke. Kai norisi pasidžiaugti šylančiu oru, motyvacija eiti į sporto klube vykstančią treniruotę gali smukti žemyn. Tad užsiėmimai po atviru dangumi su būriu bendraminčių – puikus kompromisas. 

Sportas nepriklauso nuo lyties

Sportininkė sako, kad išsilaisviname iš stereotipų ir treniruočių neskirstome į „vyriškas“ ir „moteriškas“. „Kai manęs paklausia, ar tam tikra treniruotė skirta labiau vyrams, ar moterims, mano atsakymas paprastas – ji žmonėms. Vyras ant pilateso kilimėlio taip pat normalu kaip ir moteris su bokso pirštinėmis. Tai rodo liberalėjantį mūsų visuomenės požiūrį, o svarbiausia – sportinį sąmoningumą. Juk po sporto, pavyzdžiui, su svoriais, tempimo treniruotės būtinos, tad nenuostabu, kad vyrai lankosi žemesnio intensyvumo treniruotėse“, – patirtimi dalijasi trenerė.

Agnė Mickevičiūtė-Butienė / Asmeninio albumo nuotr.
Agnė Mickevičiūtė-Butienė / Asmeninio albumo nuotr.

Sportinė apranga: ryškios spalvos ir kokybiški batai

Pasak trenerės, kiekvienais metais sporto apranga išsiskiria savo koloritu ir medžiagiškumu. Trenerė spėja, kad šiais metais būsime labai spalvoti, tačiau kviečia nepamiršti svarbiausio – kokybiškos ir patogios sportinės avalynės. „Bateliai – tai svarbiausia aprangos dalis, negalime to ignoruoti. Nuo avalynės priklauso ne tik tai, ar patogiai sportuosite, bet ir tai, ar ilgainiui nepakenksite kūnui, todėl visuomet raginu pasidomėti batelių savybėmis“,  – teigia A. Mickevičiūtė-Butienė.

Didžiausiame treniruočių festivalyje Lietuvoje – daugiau kaip 25 skirtingos treniruotės

Kovo 21 dieną „Litexpo“ parodų ir kongresų centre Vilnių drebins didžiausias treniruočių festivalis Lietuvoje – „Nike treniruočių diena“. Septintus metus iš eilės organizuojama sporto šventė pajėgumų nestabdo ir šį kartą dalyviams pasiūlys daugiau kaip  25 skirtingas treniruotes su geriausiais Lietuvos ir pasaulio treneriais.

Kasmet didžiausias treniruočių festivalis Lietuvoje sulaukia kelių šimtų sporto aistruolių. Šiemet tarp jų gali būti ir tu! Daugiau informacijos apie renginį ir jo programą galima rasti www.niketrainingday.lt.

Agnė Mickevičiūtė-Butienė / Asmeninio albumo nuotr.
Agnė Mickevičiūtė-Butienė / Asmeninio albumo nuotr.

NAUJIEJI NIKE AIR ZOOM SUPERREP – AUKŠTO INTENSYVUMO TRENIRUOTĖMS

„Nike Air Zoom SuperRep“ yra sukurti ciklinėms, aukšto intensyvumo treniruotėms, trumpų nuotolių bėgimams ir kitai aktyviai ir greitai veiklai. Zoom Air amortizacinė technologija priekinėje dalyje ir platus, stabilus kulnas kartu užtikrina judėjimo ir svorių kilnojimo darną. Dvi Zoom Air oro pagalvės priekinėje dalyje yra lengvasvorės ir reaguojančios šokinėjant. Cushlon puta kulne sugeria smūgius darant intensyvius pratimus ir amortizuoja keliant svorius. Stabilumą judant suteikianti plokštė dengia visą pėdą. Ji paskirsto spaudimą į Zoom Air oro pagalves ir aktyvuoja reaguojančią amortizaciją. Lankstus „slip-on“ dizainas yra padengtas tinkleliu, užtikrinančiu ventiliaciją, patvarumą ir paramą. Į dalis padalintas padas ir šoninė arka užtikrina sklandų judėjimą visomis kryptimis. Pado įpjovos užtikrina lankstumą atliekant atsispaudimus ar „plank“ pratimus. Įpjovos priekinėje pado dalyje užtikrina lankstumą atliekant „burpees“, „plank“ ir atsispaudimus. Skirti ciklinėms, kardio, aukšto intensyvumo treniruotėms, kikboksui, militaristinėms ir kitoms fizinio aktyvumo treniruotėms.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai