N-18 turinys
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio.Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
TAIP
NE

Monisha – apie košmarišką vaikystę: „Šautuvu į šeimą nusitaikęs patėvis liepė rinktis, kuris pirmas“

Menininkė Monisha / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Akmenės rajone augusios menininkės Monishos Modestos Butautytės vaikystė primena tikrą siaubo filmą. Iš arti mačius baisų patėvio smurtą prieš mamą, kurio ranka kartais kliūdavo ir jai pačiai, Monishos šokiruojantys išgyvenimai toli gražu ties tuo nesibaigė.

„Mano gyvenime buvo labai daug kančios“, – šiandien sako ji. Storą odą užsiauginusi menininkė tik dabar, būdama 33-ejų, jau gali pasakyti, kad pagaliau gyvena ramiai ir laimingai.

„Mano pirmasis vaikystės prisiminimas buvo toks – aš su mama klojau baltą patalynę, o grįžęs patėvis šoko į lovą su purvinais batais ir pradėjo mus mušti. Bandžiau apsaugoti mamą, bet jis man taip stipriai trenkė, kad skridau į kampą ir susitrenkiau smilkinį. Aš jau mačiau tunelį... Neprisimenu kaip, bet aš paėmiau mažesnį brolį iš mamos rankų, pabėgau ir iškviečiau pagalbą“, – apie skaudžius įvykius laidoje „Nuo...iki…“ pasakoja Monisha.

Modesta Butautytė-Monisha / „OKTO Photography“ nuotr.

Menininkė pripažįsta, kad patėvis buvo sužlugdęs mamą psichologiškai, todėl ji pati laukė akimirkos, kada užaugs ir galės viską pakeisti. „Būdavo, kad jis sustatydavo mus kieme į liniją – mane, mažesnį brolį, mamą ir jos sesę – vaikščiodavo aplink su medžiokliniu šautuvu ir sakydavo – išsirinkite, kuris pirmas.“

Kai Monishai buvo 11 metų, močiutė bandė ją išgelbėti nuo žalingos aplinkos. Net nežinodama, kas yra baletas, mergina įstojo mokytis į Vilnių, Čiurlionio meno mokyklą, tačiau ten jos gyvenimo košmaras nesibaigė.

Monisha ėmėsi kūrybos / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Kai man lūžo koja, mokytoja privertė šokti su gipsu, prieš tai duodavo išgerti stiprių nuskausminamųjų. Kai persidažiau plaukus, nieko nesakiusi trenkė į petį. Nuo septintos klasės sakė, kad valgyti yra negerai. Mums įkalė į galvą auksinę taisyklę – pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui. Būdavo, kad mus sustatydavo ir matuodavo pilvą, šlaunis, žiūrėdami, ar nepriaugome svorio“, – prisimena ji.

„Mano kūnas nebuvo sutvertas baletui, visą laiką besimokydama gyvenau kančioje“, – prisipažįsta Monisha. Tačiau net ir metus baletą, sunkumai nesibaigė – menininkė išgyveno dvejas skyrybas, depresiją, jai buvo rastas auglys – gyvenimas vieną po kito metė, atrodo, vis sudėtingesnius iššūkius. Visgi po dar vienos sunkios traumos, ji atrado savo laimę tapyboje. Su ja į menininkės gyvenimą atėjo ir ramybė.

Modesta Butautytė-Monisha ir Robertas Šaulys/ Asmeninio albumo nuotr.

„Juk žmogui siunčiama tiek, kiek jis gali pakelti. Vadinasi, aš turėjau labai daug galios“, – sako Monisha. Kokius dar nesuvokiamus metodus Monishai teko kęsti baleto mokykloje, kokių traumų visa tai paliko jos gyvenime ir po kokio kraupaus įvykio jai pavyko mamą išvesti iš patėvio namų – pirmadienio vakarą LNK laidoje „Nuo...iki…“.

Žmonės.lt primena, kad vos prieš mėnesį, po pusantrų metų draugystės  Monisha Modesta Butautytė susižadėjo su grafikos dizaineriu bei rinkodaros specialistu Robertu Šauliu.

Poros sužadėtuvės įvyko Nidoje, ant jūros kranto. Tiesa, kalbėdama su Žmonės.lt Monisha prisipažino, kad šis mylimojo žingsnis – nebuvo didelė staigmena. 

Modesta Butautytė-Monisha ir Robertas Šaulys/ Asmeninio albumo nuotr.

„Mes prieš tai apie tai buvome kalbėję, planavome ir vestuves, ir šeimą. Tai nebuvo labai iš kojų išverčianti žinia, bet nesitikėjau, kad tai įvyks būtent dabar. Svarbiausia, kad į keliones visuomet vykdavau sportiškai apsirengusi ir neimdavau jokių puošnių rūbų, bet šįkart pasiėmiau daug suknelių ir būtent tą dieną apsirengiau baltai. Juokaudama jam pasakiau, kad jaučiuosi, kaip antrą dieną po vestuvių, pajuokavau jis nusišypsojo ir po pusvalandžio man pasipiršo“, – pasakojo M.M.Butautytė.

Pagalba telefonu visoje Lietuvoje

1. Jaunimo linija

jaunimolinija.lt
Jaunimui. Paramą teikia savanoriai
Tel. 8 800 28888
Darbo laikas: I-VII visą parą

2. Vaikų linija

vaikulinija.lt
Vaikams. Paramą teikia savanoriai
Tel. 116111
Darbo laikas: I-VII 11 – 23 val.

3. Pagalbos vaikams linija

pagalbavaikams.lt
Vaikas ir tėvams, patiriantiems iššūkių. Paramą teikia savanoriai.
Tel.116111
Darbo laikas: I-V 11- 19 val.

4. Vilties linija

viltieslinija.lt
Suaugusiesiems. Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai.
Tel. 116 123
Darbo laikas: I-VII visą parą

5. Pagalbos moterims linija

pagalbosmoterimslinija.lt
Moteris. Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
Tel. 8 800 66366
Darbo laikas: I-VII visą parą

6. Linija Doverija

Jaunimui rusų kalba.
Paramą teikia savanoriai moksleiviai
Tel. 8 800 77277
Darbo laikas: II-VI 16-20 val.

7. Tėvų linija

tevulinija.lt
Tėvams, patiriantiems iššūkių
Paramą teikia profesionalūs psichologai
Tel. 8 800 90012
Darbo laikas: I-V 9-13 val. ir 17- 21 val.

8. Sidabrinė linija

sidabrinelinija.lt
Senjorams. Paramą teikia profesionalūs konsultantai, kalbasi savanoriai, kiti senoliai.
Tel. 8 800 80020
Darbo laikas: I-V 8-20 val.

9. Krizių įveikimo centras

krizesiveikimas.lt
Suaugusiesiems ir paaugliams. Konsultuoja psichologai. Pirma konsultacija nemokama, vėlesnės mokamos.
Skype: krizesiveikimas; krizesiveikimas1
Darbo laikas: I-V 16-20 val. ir VI 12-16 val.

 Informacija iš pagalbasau.lt

Skaitykite daugiau