Monique laukia iššūkiai – vasarą pasirodys išskirtinėje erdvėje su dar negirdėtu skambesiu

Monique dalyvavo Muzikos salėje / P. Peleckio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-22 18:55
Ketvirtadienį Vilniaus parodų rūmuose „Litexpo“ prasidėjusi jubiliejinė, 20-oji Knygų mugė įgavo pagreitį. Per keturias mugės dienas lankytojai turės progą ne tik įsigyti naujausių knygų ar leidinių, bet ir sudalyvauti įvairiose diskusijose bei susitikti su mėgstamais autoriais, kurie mugėje pristatys naujausius savo kūrinius. Be viso to, jų laukia ir ypatinga Muzikos salė, kurioje vyksta ne tik įvairių grupių koncertai, bet ir pokalbiai su pirmo ryškumo Lietuvos žvaigždėmis.

Penktadienio vakarą į pokalbių salę žengė viena mylimiausių dainininkių Monique. Knygų mugės metu turėjo būti pristatytas antrasis jos albumas „Virš vandens“, tačiau nepavyko. Nors albumas jau kuris laikas sukasi elektroninėje erdvėje, jis dar nepasirodė fiziniu pavidalu.

„Norėjosi, kad albumas būtų kitoks ir neštų tam tikrą idėją, – apie tai, kodėl albumas dar neatsirado klausytojų rankose, pasakojo Monique. – Pagal pirmą idėją, diską turėjome įdėti į akmenį, kad jis primintų skriejančią kometą. Tačiau atsisakėme, nes norėjome dar kažko įsimintinesnio žmogui, laikysiančiam albumą rankose. Tikrai turime naują mintį, jos neišduosiu, bet pažadu – jis tikrai bus.“

Monique dalyvavo Muzikos salėje / P. Peleckio nuotr.
Monique dalyvavo Muzikos salėje / P. Peleckio nuotr.

Muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys pastebėjo, kad minėtame albume vyrauja lietuviškos dainos.

„Manau, kvailai elgiamasi, kai norima, kad tavęs klausytųsi Brazilijoje, tačiau tu neįdedi pastangų, kad būtum išgirstas savoje šalyje, – apie pasirinkimą dainuoti lietuviškai kalbėjo dainininkė. – Man svarbiausia, kad artimiausia aplinka klausytų mano dainų. Juk pasaulyje mes tikrai išsiskiriame tuo, kad tikrai gerai mokame anglų kalbą. Visgi labai svarbu kurti lietuvišką muziką, nes ji turi skambėti.“

Monique tikino, kad ją įkvepia daugybė dalykų, todėl visuomet kilusias mintis žymisi virtualioje užrašų knygelėje ir iš rankų nepaleidžia ukėlėlės bei pianino. Dainininkė atskleidė ir sau asmeniškai gražiausią dainą iš antrojo albumo.

Monique dalyvavo Muzikos salėje / P. Peleckio nuotr.
Monique dalyvavo Muzikos salėje / P. Peleckio nuotr.

„Negaliu sakyti, kad gražiausia, bet artimiausia man yra daina „Ne gėda jaust“. Ši daina gimė man labai sunkiu gyvenimo momentu ir labai tikiuosi, kad klausytojai tai girdi. Skausmas turi kažkur susidėti ir, kai pavyksta toks puikus kūrinys, negali būti nieko gražiau,“ – atviravo mergina.

Atlikėjos išleidžiamus singlus visuomet lydi ir vaizdo klipai. Pasak dainininkės, ji taip daro dėl paprastos priežasties – vaizdo klipai yra atlikėjo vizitinė kortelė. Tik per juos galima leisti klausytojui prisiliesti prie dainininko vidaus ir suprasti tikrąją dainos idėją.

Vasarą Monique laukia ypatingas įvykis – liepos mėnesį ji surengs savo solinį koncertą Valdovų rūmų kieme. Tai bus išskirtinis pasirodymas, kuriame mergina į sceną žengs ne kaip įprasta su grupe, o orkestru.

Monique dalyvavo Muzikos salėje / P. Peleckio nuotr.
Monique dalyvavo Muzikos salėje / P. Peleckio nuotr.

„Susitiksime visiškai kitokiu būdu. Aprengsiu savo muziką kinematografišku būdu, nes ją noriu paversti kinu, – kalbėjo Monique. – Mano senas dainas išgirsite visiškai kitaip. Koncertas taps erdve, kurioje bus vietos jausmams. Tai vienintelis dalykas, turintis iš tikrųjų rūpėti tiems, kurie nori klausytis muzikos.“

Paklausta, kodėl gi ji nedalyvauja plačiai aptarinėjamoje „Eurovizijoje“ dainininkė tikino planavusi pasirodyti su daina „Virš vandens“.

„Galvojau apie tą dainą, nors ji ir nėra eurovizinė, tačiau nešanti tam tikrą žinutę, – tikino dainininkė. – Man atrodo, kad to dabar „Eurovizijoje“ ir reikia – idėjos. Visgi nesiryžau, nes norėjosi dar pasaugoti šią dainą.“

Atilikėja atskleidė ir ką palaikys šeštadienį – Jurgį Brūzgą ir Jurgį Didžiulį su Erica Jennings.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai