Monique iš sostinės pabėgo į pajūrį: pirmą kartą išbandė banglenčių sportą

Monique atostogos Klaipėdoje / Asmenininio archyvo nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-06-18 12:50
„Per daugiau nei savaitę, praleistą Klaipėdoje, jaučiuosi pailsėjusi nuo vilnietiško skubėjimo. Čia vaikštinėjau neskubėdama po jaukias gatves, tyrinėjau miestą, ilsėjausi ir mėgavausi jūra. Negaliu patikėti ir baltai pavydžiu, kad čia gyvenantys žmonės gali nueiti prie jos kiekvieną dieną“, – šypsosi atlikėja Monika Pundziūtė-Monique, Klaipėdoje pirmą kartą išbandžiusi ir banglenčių pamokas.

Ji prisipažįsta, jog šį kartą viešėdama Klaipėdoje suvokė, kad atvykstantiems jūra yra prabanga ir asocijuojasi su atostogomis, o vietiniams – pasiekiama ranka. „Klaipėdiečiai, kurie per vasarą vos kelis kartus aplanko jūrą, turėtų imti pavyzdį iš čia atvykstančių, kaip reikia džiaugtis ir nuolat jai padėkoti už nuostabias bangas bei laisvės pojūtį“, – sako atlikėja. 

Monika Pudziūtė-Monique / Asmeninio archyvo nuotr.
Monika Pudziūtė-Monique / Asmeninio archyvo nuotr.

Monique pajūryje koncertuoja bent po kelis kartus per metus. Ne išimtis – ir šį kartą. Tiesa, atlikėja atskleidžia, kad Klaipėda visu grožiu jai atsivėrė tik prieš porą metų.

„Pirmą kartą prie jūros nuvažiavau gal 12 metų ir tai nebuvo Klaipėda. Kitą kartą prie jūros atvykau jau 18-metė. Pajūrys nebuvo dažnas mano kelionių taškas. Ir tik kai prasidėjo koncertai, pradėjau lankytis dažniau. Tiesa, tada maršrutas buvo darbinis – viešbutis, koncertų salė, viešbutis ir namo“, – pasakoja Monique.

Tik prieš porą metų ji kartu su drauge nusprendė Klaipėdoje praleisti trumpas atostogas. „Tuomet mes tiesiog vaikščiojome po senamiestį ir aš pirmą kartą supratau, kaip čia gražu, kokia stebuklinga aura aplinkui. Tas naktinis pasivaikščiojimas buvo mano ir Klaipėdos įsimylėjimo momentas. Iki šiol jį prisimenu“, – prisipažįsta Monique.

Monika Pudziūtė-Monique / Asmeninio archyvo nuotr.
Monika Pudziūtė-Monique / Asmeninio archyvo nuotr.

Renkantis studijas siūlo klausyti savęs 

Paklausta, ar kada pasvajojusi studijuoti prie jūros, Monique teigia, kad jos mintys buvo studijos, susijusios su muzika, o kadangi gyveno vos 50 km nuo Vilniaus, pasirinko Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją.

„Tai buvo natūralu, kadangi norėjau savo ateitį sieti tik su muzika, bet muzikuoti galima ir studijuojant Klaipėdoje, kur yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fakultetas, kitos įstaigos“, – sako Monique. 

Monique turi ir konkretų patarimą, ko klausyti studijų krypties ieškančiam studentui.

„Gyvenime visada pasiteisino pagrindinė taisyklė – klausyti tik savęs. Man, aišku, pasisekė, kad mama mane palaikė visu 100 proc. Bet jeigu ir būtų nepalaikiusi, būčiau dariusi tą patį. Nei draugai, nei tėvai nežino geriau už tave patį, ką tau naudinga studijuoti, ką sako tavo širdis ir kurį miestą pasirinkti. Visada patariu, kad žmogus klausytų savo intuicijos, – įsitikinusi Monique. – Juk niekas už tave gyvenimo negyvens po to, kai pabaigsi tokią specialybę, kurios nenorėjai pabaigti. Tad siūlau apie tai pagalvoti.“

Naujausi straipsniai