Monikos Dirsytės performansas „SOS“: 24 val. įkalinta dėžėje siuntė užkoduotą pranešimą žiūrovams

Monika Dirsytė atlieka 24 val. trukmės performansą „SOS“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-23 17:56
Panevėžio teatre „Menas“ menininkė Monika Dirsytė surengė 24 val. trukmės performansą „SOS“, kuris kalba apie žmonių vienišumą. Prasidėjęs rugsėjo 23 dieną 18 valandą performansas tęsėsi visą parą.
„Tai performansas apie žmones, kurie būna tarp mūsų ar net su mumis, tačiau dažnai lieka nepastebėti ir neišgirsti. Karantininė izoliacija šią problemą dar labiau išryškino ir atskleidė – virtualybė negali atstoti realybės, tikro žmogiškojo santykio ir artumo“, – sako Monika.
 
Viso performanso metu, menininkė Monika Dirsytė 24 val. buvo įkalinta dėžėje, kurioje ji siuntė Morzės abėcėle užkoduotą pranešimą/pagalbos šauksmą žiūrovams: „Vienišumas – būsena, kai žmogus praranda visus, kurie gali jam padėti“. 
 
Rugsėjo 24 d. 18 val., po performanso „SOS“ įvyko diskusija su psichologu Gediminu Tumėnu. Jis atsakys į klausimus: Ką reiškia psichologinė sveikata? Kaip kurti ir palaikyti gerus santykius? Kaip priimti save? kas yra žmogus? Koks yra žmogus? Koks galėtų/turėtų/gebėtų būti žmogus? Kokia gyvenimo prasmė? Koks tikslas? Kur link žmogus juda? Kaip juda?
 
Monika Dirsytė – performanso menininkė, studijuojanti meno doktoranturą. „Aktyviai ne tik kuriu, bet ir dalinuosi performanso patirtimi su jaunimu. Darbus yra įsigijęs MO muziejus, 2015 m. esu laimėjusi „Art Vilnius“ žiūrovų prizą, teko pasirodyti Londone „D Contemporary“ galerijoje, Berlyne „Burster“ galerijoje, Venecijos architektų bienales atidaryme“,  – pasakoja Monika Dirsytė.
 
Performanso vaizdo įrašas:

Naujausi straipsniai