Monikos Dirsytės performansas – iššūkis žiūrovams: „ArtVilnius’20“ lankytojai paraginti jungtis

Monikos Dirsytės performansas „Kamuolys“ /Asmeninio albumo ir Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-10-02 17:53
Spalio 2-ąją performansų kūrėja Monika Dirsytė meno mugės „Art Vilnius'20“ metu pristatė savo performansą „Kamuolys“.

Žurnalo „Žmonės“ stende vykęs pasirodymas pačios Monikos Dirsytės buvo apibūdintas kaip tarpusavio sąsajų ieškojimas.

„The Ball“ arba lietuviškai – „Kamuolys“ kalba apie tai, kad visi mes – žmonės ir vienaip ar kitaip esame susiję vienas su kitu. Galime atitrūkti, emigruoti, tačiau mūsų visų esmė ir pradas yra čia, Lietuvoje. Performanse dalyvauja 9 žmonės, jie surišami gimnastikos virvėmis. Virvės labai tamprios, taigi, kiekvienas surištas gali atitrūkti nuo kitų. Bet tik tiek, kiek leidžia virvė. Visa tai galima interpretuoti įvairiai, tačiau svarbiausia – žmonės ir jų ryšiai“, –  anksčiau interviu sakė menininkė.

Šiandien vykusio performanso metu jo dalimi galėjo tapti ir žiūrovai, meno mugės „ArtVilnius’20“ lankytojai. 

Menininkė Monika Dirsytė neslėpė, kad nuolat besikeičianti aplinka ją paskatino kalbėti apie tai, kas svarbu – pasaulį ir ryšius tarp žmonių. 

„ArtVilnius`20” metu pristatytas ir kitas menininkės performansas  „Pan/demos”. Jis bus rodomas visos mugės metu su trumpomis pertraukomis. Menininkę čia bus galima pamatyti įkalintą stiklinėje dėžėje.

M.Dirsytė anksčiau portalui Žmonės.lt teigė, jog performanso „Pan/demos“ koncepto idėją padiktavo šiuo metu pasaulyje susidariusi situacija dėl COVID-19 viruso.

„Tai buvo laikas, kai buvome uždaryti priverstiniame karantine. Galvojau apie paralelias viruso saviizoliacijas. Galbūt iki pandemijos mes jau buvome ir iki šiol esame patys save izoliavę posthumanistinėje kultūroje? Ne paslaptis, kad esame įstrigę technologijų sukurtame dirbtiniame pasaulyje“, –  pasakojo menininkė.

Žurnalo „Žmonės“ stende Monika pasirodė spalio 2 dieną, taip pat ją bus galima šeštadienį 14 valandą, o sekmadienį – 12 valandą. Numatytais laikais Monika atliks jau anksčiau minėtą performansą „Kamuolys“.

Naujausi straipsniai