Monika Šalčiūtė kaltina Andrių Tapiną interviu nesilaikius iš anksto suderintų klausimų

Andrius Tapinas ir Monika Šalčiūtė / Stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-21 09:13
Šią savaitę LRT laidoje „Pinigų karta“ parodytas Andriaus Tapino interviu su interneto sensacija vadinama Monika Šalčiūte sukėlė diskusijų bangą: vieni kritikavo A.Tapiną dėl pigaus populiarumo vaikymosi, kiti – juokėsi iš Monikos atsakymų. Trečiadienio rytą mergina socialiniame tinkle išplatino pareiškimą, esą klausimus prieš laidą ji su A.Tapinu aptarė iš anksto, tačiau interviu metu sulaukė ir to, ko nesitikėjo.

Socialiniame tinkle M.Šalčiūtė parašė gana ilgą komentarą, kurį, anot jos, sugalvojo paviešinti dėl itin didelio susidomėjimo A.Tapino interviu bei diskusijomis: ne vienas teigė, kad mergina laidai netiko, nesugebėjo atsakyti į klausimus ir apskritai, esą, buvo ne itin tinkama pašnekovė laidoje apie ekonomiką.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Sulaukusi tokio susidomėjimo M.Šalčiūtė socialiniame tinkle prašo dalintis šia jos žinute (kalba netaisyta, – red.past.). Tiesa, šis Monikos įrašas socialiniame tinkle išsiskiria iš kitų jos pasisakymų ne tik savo ilgiu, bet ir lietuviškomis raidėmis, minčių dėstymu, rašymo stiliumi.

„SVARBI ŽINUTĖ. (BŪTINAI PERSKAITYKIT VISKĄ) Jeigu jūs ją skaitot: Jūs mane palaikote ir jums yra įdomios mano naujienos arba Jūs esate ponas šūdžius nemegstantis manęs, tačiau vistiek sekantis jas. Kadangi pritraukiau Jūsų dėmesį, pratęsiu. Šiuo metu internete žaibo greičiu plinta video „Pinigų karta“', kurioje dalyvavau Aš.

Klausimas, kodėl? Viešoje erdveje pastebėjau daug nuomonių neigiamai vertinančių mano dalyvavimą laidoje, nes, anot jų, kalbėjau „pievas“ (buvo ir palaikančių – ačiū jiems). Prieš laidą paprašiau išankstinių klausimų, kad žinočiau su kuo teks susidurti. Ir taip, aš juos gavau.Gavusi aš supratau, jog bus maloni laida ir neteks susidurti su netikėtumais, tačiau yra geras posakis „Žmogus žmogui – Vilkas“, kurį norėčiau pritaikyti ir šį kartą.Nepaisant mūsų susitarimo, laidos prodiuseris ir vedėjas Andrius Tapinas, vis tiek sumąstė užduoti klausimą, kurio nebuvo išankstiniuose klausimuose (galbūt norėjimas didesnio reitingo?)

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„PAJAMOS IR PELNAS, kas iš jų didesnis?“, greičiausiai gerbiamasis tikėjosi atsakymo „Pajamos didesnes, nes PELNAS=PAJAMOS-IŠLAIDOS“.

Iš netikėtumo net pasimečiau ir gal neatsakiau taip kaip norėtųsi. Norėdamas pagudrauti prieš jauną mergina, pats pamiršo,jog vistiek būna atvejų kai pelnas gali būti didesnis nei pajamos, kai pelnas įmonėje gali būti nesusijęs su veiklos pajamomis.

Toks reiškinys vadinamas – Pagautė ir tai yra neplanuotas pelnas, gautas ženkliai pasikeitus aplinkybėms rinkoje ir nepriklausantis nuo gaunančiojo valios. Tad išvados, kad kartais pelnas gali būti didesnės negu pajamos,tik interviu metu, neprisiminiau,kaip apibudinti toki reiškinį. Eikime toliau.

Peržiūrėjusi žmonių profilius kurie išsako nuomonę apie ekonomiką ir video su manimi (pasak jų objektyvią nuomonę) – pakraupau, pamačiau žmones kurie nė velnio nesupranta apie ekonomiką, tačiau veliasi į diskusiją (paklūstant bandos jausmui). Be abejo, buvo pasakiusių daug žmonių kuriems tekę susidurti su ekonomika,su jais gal net norėčiau padiskutuoti ir iš jų pasimokyti – bet mes ne apie juos.

Galėčiau nusileisti iki jų (prieš tai pamintų asmenų) lygio ir taip pat jus išvadinti įvairiausiais pašaipiais žodžiais, tačiau nenusileisiu iki jų lygio ir šį kart elgsiuos diplomatiškai (šypsosi).Problema visai ne mano atsakymuose ir jų „netikslume“, o tai jog ten buvau AŠ. Jeigu būtų kitas asmuo kalbėjąs lygiai taip pat, kaip kalbėjau aš – niekas net nebūtų kėlęs diskusijos. Tai mielieji, kas iš mūsų kvailas, ar aš, ar jūs griebiantys betkurį kaulą kurį numetu.

P.S. Ką turėjau omenyje dėl 1 : 1 sąntykių dėl naujosios mūsų valiutos euro ir lito, neturėjau omenyje tokio dalyko, kad ateityje mes savo paslėptus litus galėsime keisti į eurus 1 prie 1 :DDD. Taip, galbūt perspaudžiau kalbant ir ne visi suprato ką turėjau omenyje, tačiau kainos paslaugose bei kavinėse, padidėjusios ženkliai, nes apvalinamos į euro pusę (ne visose).

Kainos išaugusios 15–20 proc. šiose įstagose. Taip pat imkim pavyzdį automatai/vėžimėliai parduotuvėse, visur kur reikia dėti vieneto monėtą – eurą, kur dėjome litą. Štai ką turėjau omenyje, jog valiutos kaip LITAS nebėra,o euras bus dabar, o tuo labiau ateityje bus vienetas, tik perkomoji galia bus kiek didesnė, juk logiška, juk eure yra 3,45 litų.

Tačiau ankščiau už 3,45 litų galėjome nusipirkti daugiau nei dabar uz 1 eurą. Dabar mes gauname tarkim minimuma 1000lt (300e), ateityje musu mimimumas bus 1000e ,tačiau mes netapsime „turtingesni“ ,mes vistiek gyvensime taip pat ir galesime nusipirkti tuos pacius daiktus kuriuos galejome nusipirkti ir uz 1000lt (300e). Beje, KĄ JŪS BŪTUMĖT ATSAKĘ, viduryje prekybos centro? Aš tokia pati kaip ir jūs. Irgi klystu, o iš klaidų mokausi. Gražaus vakaro.“

Žiūrėkite A.Tapino ir M.Šalčiūtės interviu:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai