Monika Šalčiūtė ir Gintarė Gurevičiūtė prisijungė prie švarinimo akcijos „Darom“

Monika Šalčiūtė ir Gintarė Gurevičiūtė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-25 12:05
Šeštadienį visoje Lietuvoje skelbiama kasmetinė švarinimo akcija „Darom“. Prie aplinkos tvarkymo idėjos prisidėjo ir Monika Šalčiūtė.

Apsimovusi pirštines ji kibo į darbus: rinko šiukšles, tvarkė po žiemos užleistus gamtos plotus.

Po darbų Vilniuje vyko masinių iškylų gamtoje akcija, prie kurios prisijungė ir Gintarė Gurevičiūtė, Vaiva Budraitytė.

„Mes Darom“ nuotr.
„Mes Darom“ nuotr.
„Mes Darom“ nuotr.
„Mes Darom“ nuotr.

Sostinėje Vilniuje iškylai gausiai susirinkę akcijos savanoriai ir aktyvistai aptarė akcijos rezultatus, dalinosi įspūdžiais, vaišinosi lauko kepsniais ir taip atidarė lauko kepsnių sezoną.

Per septynerius metus vykstančią akciją Lietuvos miestai, miesteliai ir miškai tapo ne tik gražesni, bet ir švaresni. Šiemet akcijos organizatoriai iškėlė dar vieną tikslą – valyti vandens telkinius. 2015-aisiais „Darom“ akcija pasitinkama šūkiu „Vanduo – Lietuvos auksas“.

„Mes Darom“ nuotr.
„Mes Darom“ nuotr.

„Organizuodami „Darom“, jau seniai peržengėme aplinkos tvarkymo akcijos ribas – tai visą Lietuvą vienijanti bendruomeniška pavasario šventė. Bendrumo jausmą dar labiau stiprina po jos antri metai organizuojami masiniai piknikai, kurie sukuria puikią progą gyvai aptarti pirmuosius akcijos rezultatus, išgirsti joje dalyvavusių atsiliepimus, betarpiškai padėkoti jos savanoriams. Tuo pačiu buvimas kartu sutvarkytoje aplinkoje, valgio drauge ruošimas ir dalinimasis suteikia įkvėpimo ateities aplinkosaugos iniciatyvoms“, – sakė judėjimo „Darom“ vadovė Roberta Ažukaitė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai