Monika Linkytė pristato Kanaruose nufilmuotą vaizdo klipą: „Labai džiaugiuosi tuo, ką sukūrėme“

Monika Linkytė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-28 12:08
„Neslėpsiu – labai džiaugiuosi tuo, ką sukūrėme. Manau, kad dažnas mūsų jaučiame tai, apie ką kalba mano daina. Viliuosi, kad „All Alone“ išgirs, pamatys ir į širdis įsidės kuo daugiau žmonių“, – entuziazmu trykšta dainininkė Monika Linkytė (26), ketvirtadienį gerbėjams pristatanti dainą „All Alone“ ir jos klipą, nufilmuotą saulėtoje La Palmos saloje.

Kodėl pasirinkai klipą filmuoti ne kur nors gimtinėje ar Londone, kur jau gyveni, o Kanaruose?

Su komanda ieškojome šilumos ir labai specifinio peizažo, kad galėtume įgyvendinti klipo idėją. Kai La Palmos saloje pamatėme, kaip filmuojant pro specialų infraraudonųjų spindulių filtrą atrodo sustingusi lava, medžiai, augmenija ir visa gamta apskritai, supratome, kad buvo verta paklausyti savo vidinio balso ir išvykti.

Monikos Linkytės vaizdo klipo filmavimas Kanaruose / Mangusto nuotr.
Monikos Linkytės vaizdo klipo filmavimas Kanaruose / Mangusto nuotr.

Apie ką kalba daina „All Alone“?

kūrėme drauge su bendraautoriumi, prodiuseriu – Femi Temowo, dirbusiu su legendine Amy Winehouse. Sėkmingai bendradarbiaujame jau kurį laiką, spėjome įrašyti keturias dainas. Rašydami „All Alone“ siekėme ištransliuoti vidinį balsą, pajautimą, rodantį, kaip svarbu išgirsti save.

Monikos Linkytės vaizdo klipo filmavimas Kanaruose / Mangusto nuotr.
Monikos Linkytės vaizdo klipo filmavimas Kanaruose / Mangusto nuotr.
Mus visus supa tiek daug žmonių ir tiek scenarijų, sakančių, kaip neva turime atrodyti, gyventi, kalbėti ar net galvoti. Visa tai kartais priveda prie suvokimo, kad nieko nebekontroliuojame patys. Viduje gilėja nežinomybė: kas, kodėl ir apie ką aš esu? Besilygindami su kitais skęstame beprasmiškose lenktynėse. Mano manymu, šiandieniniame pasaulyje to labai daug. Žmonės nebežino, kas jie: nepripažįsta, ką iš tikrųjų mėgsta, slepia savo talentus, apsikrauna save titulais, daiktais ir nors deklaruoja esantys laisvi, iš tiesų yra įstrigę savo pačių sukurtų įvaizdžių ir taisyklių kalėjimuose. Ši daina – apie tai, kad visus klausimus apie save galime atsakyti tik mes patys, o ne mus supanti aplinka ar kiti žmonės.
Monika Linkytė
Monika Linkytė

Netikėtas sprendimas – filmuoti klipą vasara pulsuojančiuose Kanaruose, tačiau taip ir neperteikti tų vasariškų spalvų. Kodėl nuspręsta pristatyti juodai baltą klipą?

Į Kanarus su komanda nevykome tiesiog pafilmuoti gražios gamtos. Mums buvo svarbu perteikti kūrybinį sumanymą – pakviesti žmones atsisukti į save. Klipo idėjos autoriai režisierius Aurimas Kadzevičius, operatorius Vilius Mačiulskis (beje, įvertintas, kaip geriausias Lietuvos operatorius) ir operatoriaus padėjėjas Audrius Zelenius tokiu vizualiniu sprendimu norėjo atskleisti, kaip pasiklydęs savyje ir aplinkoje žmogus išeina ieškoti atsakymų apie savąjį AŠ. Susitapatindamas su gamta – žeme, dangumi ir vandeniu – herojus atranda vidinę drąsą, stiprybę ir ramybę.

Monikos Linkytės vaizdo klipo filmavimas Kanaruose / Mangusto nuotr.
Monikos Linkytės vaizdo klipo filmavimas Kanaruose / Mangusto nuotr.

Vaizdai buvo fiksuojami naudojant specialų infraraudonųjų spindulių efektą. Kaip tik dėl to klipas nėra tradiciškai juodai-baltas: medžiai švyti skirtingais pilkos atspalviais, jų lapai – ryškiai balti. Aplinka atrodo pasakiškai, šiek tiek mistiškai.

Kas tau pačiai labiausiai įsiminė iš šios veiksmo kupinos savaitės?

Pokalbiai su komanda, su kuria ištisą savaitę nuo ryto iki vakaro leidome filmuodami, nuostabi La Palmos gamta ir, žinoma, tie žvarbūs 12 laipsnių šilumos vėjuotuose kalnuose, kur po 4-5 valandas per dieną teko filmuoti klipo scenas, vilkint vasarinę suknelę.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai