Monika Linkytė praleido dieną su sergančiu beglobiu vaiku: „Savanorystės reikia išmokti“

Monika Linkytė/ Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-23 10:36
Trečiadienį LRT televizijos laidos „Gyvenimo spalvos“ herojė – dainininkė Monika Linkytė, vienai dienai tapusi iniciatyvos „Niekieno vaikai“ savanore. Dieną ji praleis ligoninėje ir prižiūrės sergantį beglobį vaiką.

„Niekieno vaikai“ – iniciatyva, kurios savanorių misija – pasirūpinti, kad nė vienas vaikas ligos patale neliktų vienas. Tokios savanorystės poveikis vaikų savijautai – sunkiai išmatuojamas: „Tai jam svetima aplinka, nepažįstamos procedūros, kažką skauda – gal ausį, gal temperatūra. Seselė ištisai paguosti negali – ji turi ir kitus pacientus.“

Monika Linkytė praleido dieną su sergančiu beglobiu vaiku / Laidos stop kadras
Monika Linkytė praleido dieną su sergančiu beglobiu vaiku / Laidos stop kadras

„Su vaikais randu bendrą kalbą. Taip pat žinojau, kad šalia bus savanorė, jos galėsiu bet ko paklausti, nereikės vienai penkių parų praleisti su nepažįstamu vaiku. Tai savanorystėje ir gerai – ji vyksta palaipsniui, tau padeda žmonės. Savanorystės, pagalbos kitam reikia išmokti, bet bijoti nereikia – viskas vyksta palaipsniui“, – sakys atlikėja.

M. Linkytė pasakos ir apie sunkumus, su kuriais teko susidurti jai pačiai. „Turiu tris M.A.M.A. statulėles šalia savęs. Jos sunkios ne tik fiziškai, man sunku ir viduje. Man atrodė, kad esu net neverta tų statulėlių“, –  atviraus dainininkė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai