Monika Linkytė apie važinėjimo paspirtukais kultūrą: „Yra tokių, kurie galvoja tik apie save“

Monika Linkytė/ Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Monika Linkytė/ Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-08-28 13:53
AA

Trečiadienį Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Marija Kazanovič, atlikėja Monika Linkytė, „CityBee“ vadovas Lukas Yla ir kiti diskutavo apie paspirtukų kultūrą Lietuvoje.

Renginyje visi susirinkusieji turėjo galimybę sužinoti naujausią informaciją apie elektrinius paspirtukus, jų naudojimo statistiką, paspirtukų eismo kultūros ypatumus skirtingose šalyse.

Didžiausio Baltijos šalyse elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugos teikėjo „CityBee“ iniciatyva šiandien paspirtuku besinaudojantiems asmenims buvo išdalyti 1000 šalmų.

Pasirodo, kad Lietuvoje paspirtukininkai pažeidžia kelių eismo taisykles vis rečiau. Bendri atvejai, kai su šia transporto priemone fiksuojami kelių eismo pažeidimai, sudaro mažiau nei 5 procentus visų kelių eismo pažeidimų atvejų. Kadangi paspirtukas yra priskiriamas motorinio dviračio kategorijai, kiekvienas juo besinaudojantis turėtų vadovautis kelių eismo taisyklėmis, taikomomis dviračio vairuotojui. Draudžiama viršyti 25 km/val. greitį.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Marija Kazanovič sakė, kad dažniausiai nelaimingi įvykiai Lietuvoje fiksuojami, kai paspirtuko vairuotojas nusprendžia šia priemone važiuoti per pėsčiųjų perėją. Moteris patikino, jog to daryti nereikėtų. Elektrinių paspirtukų vairuotojams griežtai draudžiama kirsti važiuojamąją dalį pėsčiųjų perėjomis.

„CityBee“ vasaros akcija / Pauliaus Peleckio / „Žmonės Foto“ nuotr.

Taip pat moteris pasakojo, jog dauguma vis dar nežino nuo kelių metų populiaria transporto priemone galima pradėti naudotis: „Tikriausiai čia susirinkusieji ne visi girdėjo, kad naudotis elektriniu paspirtuku negalima asmenins jaunesniems nei 14 metų? Lygiai taip pat, kaip ir lipti ant šios priemonės dviese. Vakarais senamiestyje aš esu mačiusi daug porų, romantiškai besivažinėjančių gatvėmis. Norėčiau pabrėžti, jog negalima paspirtuku važiuoti daugiau, nei vienam asmeniui.“

Monika Linkytė/ Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Dainininkė Monika Linkytė, apsilankiusi renginyje, neslėpė, kad elektriniu paspirtuku naudojasi jau seniai.

„Gyvendama arčiau centro šia transporto priemone pasikliaudavau vos ne kasdien. Iš pradžių daugiausiai tekdavo važiuoti paprastu paspirtuku, o vėliau, kai atsirado elektriniai, džiaugiausi su jais galinti greičiau nuvykti iš taško A į tašką B.“

Pirmą kartą elektrinį paspirtuką Monika išbandė Portugalijoje, Lisabonoje. Ten atlikėja lankėsi su broliu ir draugais. Dabar ji prisimena, kad iš pradžių nebuvo drąsu lipti ant šios transporto priemonės, bet kartą pabandžiusi, greitai išmoko.

„Tuomet dar pakalbėjome, jog ši transporto priemonė – puiki. Pagalvojome, kodėl Lietuvoje tokios dar nėra? Ir po kelių mėnesių, iš tiesų labai greitai jie buvo pristatyti mūsų šalyje.“

Monika pritarė, jog nors ir rengiamos akcijos šviesti kelių eismo dalyvius, bet vis dėl to ne visi važinėja kultūringai.

„Dėl savo saugumo šalmą tikrai užsidėčiau. Aišku, įpročiai atsiranda po truputį. Lietuvoje nebūtinai visi paspirtukininkai ims po šios šalmų dalijimo akcijos jai naudotis. Kiek girdėjau komentarų iš žmonių, yra tokių vartotojų, kurie galvoja tik apie save. Dėl to ir įvyksta nelaimės. Tikrai raginu visus važinėti kultūringai ir rūpintis ne tik savo, bet ir kitų saugumu. Gali būti, jog tau smagu lėkti 25 km/h greičiu, tačiau tai kelia pavojų kitiems eismo dalyviams.“

Šiandien apsauginės priemonės buvo dovanojamos asmenims, kurie vasarą pirmieji išsprendė specialų „CityBee“ šviečiamojo pobūdžio eismo kultūros testą. Įdomu, kad daugelis jį sprendusiųjų nepadarė nė vienos klaidos. 

NORINTYS PABANDYTI IŠSPRĘSTI TESTĄ – TAI GALI PADARYTI ČIA.

„CityBee“ vasaros akcija (23 nuotr.)
+17