Monika Furmana meno mylėtojus sukvietė į parodą: „Mano tapyba man kaip dienoraštis“

Monikos Furmanos parodos „(NE)Įmanoma VisaTA“ atidarymas
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Viena ryškiausių šiuolaikinių tapytoja Monika Furmana trečiadienį pakvietė į savo naujausių darbų parodą „(NE)Įmanoma VisaTA“.

Monumentalūs autorės paveikslai parodai rado puikiai tinkančias erdves pačiame Vilniaus centre Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Garsi menininkė išplėtė ne tik savo kūrinių apimtį – dar nematyta raiška ji atvėrė naujas platumas: iš kūnų užgimstančias galaktikas.

„Po trejų mums visiems nerimo persmelktų metų nekantrauju su jumis pasidalinti mane įkvėpusiomis patirtimis ir atrastomis formomis. Mano tapyba man kaip dienoraštis. Kasdien tarsi naujai gimsti ir kuri savo istoriją iš naujo, – sako M.Furmana. – Tapydama bandau atskleisti fundamentalius egzistencinius dalykus ir tuo pačiu gilinuosi į mažiausią detalę, kuri gali pasukti visą pasakojimą netikėta linkme“.

Monikos Furmanos parodos „(NE)Įmanoma VisaTA“ atidarymas

Parodos atidarymo nepraleido žinomi žmonės – meno mylėtojai – Viktoras Butkus, Antanas ir Ramunė Zabuliai, Daiva Lialytė, Vidmantė Martikonytė-Medišasukienė su vyru Pauliumi, Indrė Valantinaitė, Vladas Mackevičius.

Įspūdingo formato M.Furmanos paveikslai yra pelnę pripažinimą Lietuvoje ir už jos ribų.

Menininkė savo darbuose įprasmina sudėtingą moters pasaulį – nuolatinę įtampą tarp to, kas esi, ir ko iš tavęs tikisi kiti. Moters kūnas, pasak menininkės, puikiai geba derinti kontrastingiausius dalykus.

„Negali būti gyvenimo diktatorius. Mano paveikslų personažai – ieško kompromiso su gyvenimu“, – kalba M.Furmana.

Monikos Furmanos parodos „(NE)Įmanoma VisaTA“ atidarymas
Monikos Furmanos parodos „(NE)Įmanoma VisaTA“ atidarymas

„Pandeminės vienatvės akivaizdoje viskas apsivertė ir realybė ištirpo, tapo lengviau tikėti pasakomis. Sukurti savo veidrodžių pasaulį. Gyventi ten... Ilgą laiką keliavau su savo paveikslų personaže iš bunkerių, klaustrofobiškų erdvių į lauką. Paskutinius kelis metus žemė tiesiog pradėjo slysti iš po kojų. Ir štai jos nebeliko. Tik nesvarumo būsena. Moteris pateko į visatą su visais šviesuliais ir juodosiomis prarajomis savo kūne, o gal pasiekė pradinę embriono formą.

Paveikslų tema įsiliejo į ekologiją, evoliuciją, virtualiąją realybę, susipynė su žmogaus trapumu galingoj begalybėje.“

M.Furmanos paroda „(Ne)Įmanoma VisaTA“ Lietuvos nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos V a. atrijuje bus eksponuojama iki birželio 30 d.

Fotogalerija:

Monikos Furmanos parodos „(NE)Įmanoma VisaTA“ atidarymas (34 nuotr.)
+28
Skaitykite daugiau