Monika Budinaitė-Žadeikienė pristatė savo trečiąją knygą „Kanifolijos dulkėse“

Monika Budinaitė-Žadeikienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-12-18 20:13
Jaunosios kartos rašytoja Monika Budinaitė-Žadeikienė ketvirtadienį „Piano.lt“ salėje pristatė dar visai neseniai Lietuvos knygynuose pasirodžiusį savo romaną „Kanifolijos dulkėse“.

Šventiniame renginyje grojo gyva muzika, autorė skaitė įdomiausias ištraukas iš savo knygos. Pasveikinti rašytojos atvyko ir būrys jos artimų draugų ir bičiulių. Tarp vakaro svečių buvo galima išvysti ir Monikos draugę Indrę kavaliauskaitę.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Romanas „Kanifolijos dulkėse“ jau spėjo sulaukti gerų įvertinimų, gerų žodžių Monikai negailėjo ir leidyklos „Charibdė“ redaktorė Rita Kubilienė. Pasak jos, intriguojantis ir sukrečiantis knygos siužetas prikaustys skaitytojų dėmesį ir daugeliui atvers akis – lietuvių rašytojų kūryba nenusileidžia jokiai kitai literatūrai.

Knygą galima apibūdinti kaip modernią, gerai žinomos Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Sniego karalienė“, interpretaciją suaugusiems. Čia atskleidžiama neeilinė baleto šokėjų dvynių Kajaus ir Gerdos gyvenimo istorija, aktualiausios šiuolaikinės visuomenės problemos bei Vilniaus bohemos gyvenimo užkulisiai.

Pati rašytoja sako, kad jos knyga paneigs nusistovėjusį požiūrį, jog įtraukiančius ir psichologinės įtampos kupinus romanus gali parašyti tik užsienio autoriai. Knygoje apie baleto talentus gausu žiaurių scenų, melo, kraujo, sekso ir narkotikų.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai