Mokyklos mados: būtiniausi pirkiniai ir stiliaus kompromisai

Mokykloje / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Sunku patikėti, kad vasara eina į pabaigą, o ankstyvi mokyklos rytai – jau čia pat, tiesa? Prieš kiekvienus mokslo metus reikia susiruošti priemones, susirinkti knygas, vadovėlius ir, žinoma, apsirūpinti tinkamais drabužiais.

Mados keičiasi kasmet. Paaugliai – irgi. Jie nori būti madingi, stilingi, panašus į draugus, tačiau tuo pačiu metu ir išskirtiniai. Vaikai stengiasi atskleisti savo stilių, charakterį ir pomėgius per savo aprangą. Kartais tokie norai eksperimentuoti pasireiškia suplėšytais, ekstravagantiškais ar pernelyg atvirais drabužiais. Leiskite vaikui eksperimentuoti ir žaisti su mada, tačiau tuo pačiu pasikalbėkite ir nubrėžkite ribas. Jūs norite, kad drabužiai būtų patvarūs ir nesudėtingai valomi, o vaikui neretai svarbiausia – stilingas įvaizdis. Susitarkite, ko mokykloje nederėtų dėvėti, ir pasiūlykite pakeisti tai kitais originaliais aksesuarais: papuošalais, ryškiais sąsiuviniais, prie kuprinės prisegamais ženkliukais ar margu mobiliojo telefono dėklu...

Jei mokykloje vaikai privalo dėvėti uniformą, tuomet viskas aišku ir vienu rūpesčiu kaipmat sumažėja! Tačiau jei uniformos nėra, prieš kiekvieną rugsėjį, apsiperkant su atžala kartais, tenka pasukti galvą, ko iš tiesų reikia? Išvardysime jums top penketuką – drabužių ir aksesuarų sąrašą, kuris turėtų praversti. Dar daugiau – dėl šių turėtų sutarti ir mokyklinukai, ir jų tėveliai.

► Ryški kuprinė

Merginos atsisako kuprinių labai anksti – ir be reikalo. Žinoma, tai, kad nuo knygų svorio rankinėje iškrypsta stuburas, joms dabar vargu ar svarbu (tai suprantame tik užaugusios). Tačiau galima pamėginti įkalbinti jas nešioti kuprines ir kitais būdais, tiksliau – rasti tokią dailią ir stilingą kuprinę, kad rankinės mergaitei nė nebesinorėtų. Pavyzdžiui, ryškios mėlynos spalvos, be jokių vaikiškų aplikacijų, o dar jei iš mėgstamos jos parduotuvės... Taigi, bėdos kaip nebūta! Be to, šiandien tikrai yra iš ko rinktis – iš stiliaus, ir kainų atžvilgiu.

Kuprinė / topshop.com nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Klasikiniai mėlyni džinsai

Klasikiniai mėlyni džinsai niekada nebus prastas pirkinys! Trys ar keturios poros džinsų tarnaus visus metus, jei ne ilgiau (na, nebent jūsų vaikas labai jau mėgsta karstytis medžiais ir sudrasko kiekvienas naujas kelnes jau po kelių dienų). Jei renkatės pagal spalvas, dairykitės šviesiai mėlynų, tradicinių ryškių mėlynų arba tamsiai mėlynos, beveik juodos spalvos. Prisiminkite, kad balti džinsai nėra labai praktiški, o spalvoti gali greitai pabosti. Pasidomėkite, koks kelnių stilius labiausiai patinka vaikui. Tai gali būti tiesūs džinsai, aptemptos skinny tipo kelnės ar originaliomis detalėmis (užtrauktukais kelnių apačioje, šone, siuvinėtomis kišenėmis ar pablukinti) puošti džinsai.

Kuprinė / topshop.com nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Medvilniniai marškinėliai

Štai kur erdvė eksperimentams! Marškinėlių yra daug ir įvairių. Jie puikūs tuo, kad stilių jais keisti visai nesunku: vieną dieną iš spintos traukiame vienspalvius baltus, kitą – gaivius mėlynus, dar trečią – margus ar grafinėmis aplikacijomis puoštus marškinėlius.

Kuprinė / topshop.com nuotr.

► Rusvai žalsvos kelnės

Kodėl rusvai žalsva? Tai neutrali spalva, tiksianti prie visko. Žinoma, jei vaikas ne itin mėgsta žalius atspalvius, galite ieškoti panašių alternatyvų, pavyzdžiui, rusvų, pilkšvų tonų. Tokios kelnės puikiai tiks, kai vaikas norės puošnesnio įvaizdžio nei džinsai ar dalyvaus mokyklos renginiuose bei koncertuose.

Kuprinė / topshop.com nuotr.

► Susagstomi marškinėliai

Šis drabužis, panašiai kaip ir kelnės, tiks kiekvienai rimtesnei progai. O jų nestigs: Rugsėjo 1-osios šventė, olimpiados, raiškiojo skaitymo konkursai ir, žinoma, ta smagiausia diena metuose – pozavimas klasės nuotraukai. Tiesa, jie nebūtinai turi būti balti, vaikas neturi lygiuotis į suaugusių moterų biuro aprangos stilių. Spalvoti, žaismingi, gėlėti, languoti, džinsiniai... Kada tokius smagiausia nešioti, jei ne paauglystėje?

Kuprinė / topshop.com nuotr.
Skaitykite daugiau