Mokslininkas farmacininkams neįsiūlo vaistų nuo vėžio, kuriais jis išgydė savo žmoną

Ivaras Kalvinis / "Lietuvos ryto" televizijos nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-09 10:53
Vaistus nuo vėžio atradusiam garsiam mokslininkui niekaip nesiseka įtikinti farmacininkų, kad jo preparatas gali išgelbėti gyvybę.

„Kaip kitaip tai galima vadinti, jei ne sąmokslu?“ - „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Patriotai“ rėžė Latvijos akademikas Ivaras Kalvinis (70), kurio atrasti pigūs vaistai nuo vėžio nepriimtini šios šalies farmacininkams.

I.Kalvinis pasakojo, kad jo sąskaitos su vėžiu yra senos, - nuo šios ligos mirė mokslininko tėvas ir brolis.

Tuo metu, kai susirgo žmona, jis jau buvo padaręs savo atradimą. Onkologai tikino, kad moteris gyvens pusę metų, tačiau I.Kalvinio vaistai ją pagydė.

„Aš buvau pasiruošęs, todėl ji užaugino dukras, paaugino anūkus. Ji patyrė tą laimę, kurią onkologai iš jos būtų atėmę. Ir vaikai turėjo mamą“, - pasakojo I.Kalvinis.

Šio mokslininko pavardę pasaulis išgirdo prieš dvejus metus, kai Pasaulio antidopingo agentūra paskelbė dopingu kitą jo išrastą preparatą – meldonio dihidratą, vaistą, išsaugojusį nuo infarkto ir insulto daugybę milžiniškus emocinius ir fizinius krūvius patiriančių žmonių.

„Patriotams“ akademikas atskleidė, kad kurdamas šį vaistą jis naudojosi vokiečių fiziologų, kurie kankino šunis ir tyrė juose vykstančius biocheminius procesus, darbais.

„Jie suklydo, o aš padariau teisingas išvadas ir sukūriau preparatą, kuris neleidžia deguonies badą patiriančiai širdžiai žūti“, - pasakojo akademikas.

Kodėl I. Kalvinis anksčiau, nei patanatomai žinojo, kodėl mirė jaunas lietuvis dviratininkas Linas Rumšas ir ar galima nemirti nuo infarkto - išskirtiniame „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Patriotai“ reportaže iš latvio akademiko I.Kalvinš laboratorijos antradienio vakarą.

Žmonės.lt