Mokslininkai paneigė vieną didžiausių mitų apie seksą

Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Daugybė moterų ir ne tik moterims skirtų žurnalų nemažai rašo apie sekso naudą. Viena iš dažniausiai minimų yra ta, kad seksas neva padeda išlaikyti figūrą ar net sulieknėti.

Kaip rašoma indy100.com, tyrimas, pateiktas „The New England Journal of Medicine“, kai kuriuos mūsų mitus apie seksą aiškina visai kitaip.

Mokslininkai atskleidžia, kad vyras, sveriantis apie 70 kg ir valandą užsiiminėdamas seksu sudegina tik 210 kcal. Tai yra lygiai tiek pat, kiek sudegintų išėjęs pasivaikščioti vidutiniu tempu. Tačiau čia reikėtų užduoti klausimą – ar išvis įmanomi seksualiniai santykiai, kurie truktų visą valandą?

Taip pat sąraše dalykų, kurie nėra tokie geri kaip mes manome, kai kalba eina apie svorio metimą, atsirado ir kūdikio žindymas krūtimi, fizinė veikla mokyklose, nedideli kilokalorijų suvartojimo pokyčiai ir t. t.

Taigi, sugrįžkime prie sekso metu sudeginamų kilokalorijų skaičiaus. Ką sako mokslininkai?

„Vidutiniškai seksualinė veikla vyrų, peržengusių 30-ies metų slenkstį, trunka apie 6 minutes (1 minutės metu sudeginamos 3,5 kcal), vadinasi, intymių santykių metu kilokalorijos šimtais tikrai nedega – iš tikrųjų skaičius įprastai siekia vos 21 kcal.“

Trumpai tariant, išvada paprasta: seksas nėra efektyvi priemonė kovoti su nutukimu, tad jo nereikėtų vertinti kaip stebuklingo, galinčio padovanoti idealią figūrą.

Skaitykite daugiau