Mokslininkai įminė moterų orgazmo paslaptį

Pora / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-08 15:32
Pasirodo, tai nėra vien tik įmantri sekso technika ar tam tikrų intymumo dirgiklių žinojimas. Bene labiausiai įtakos aukščiausiai palaimos viršūnei turi... mintys. Taigi, rugpjūčio 8-ąją, Tarpautinę orgazmo dieną, kviečiame susipažinti su šiuo mokslininkų atradimu.

Pasirodo, kad moterys, reguliariai patiriančios orgazmą, tuo metu būna susitelkusios į savo kūno pojūčius ne tik fiziškai, bet ir erotinėmis mintimis. O štai toms, kurioms nesisekė su partneriais pasiekti didžiojo O, dažniausiai būtent to ir trūko.

Tyrime dalyvavo 251 prancūzė nuo 18 iki 67 metų. Moterys buvo padalytos dvi grupes: 176 save traktavo kaip reguliariai patiriančias orgazmą sekso metu, o štai 75 moterys teigė, kad įkopti į malonumų viršūnę joms gana sudėtinga.

Tiesa, abi grupės moterų prisipažino, kad kai tenkina save be partnerio pagalbos, visuomet patiria tikrą erotinių minčių pliūpsnį.

Moterys buvo seksualiai aktyvios – intymūs santykiai varijuodavo nuo 2 iki 90 kartų per mėnesį. 90 proc. moterų buvo heteroseksualios. Tyrimo dalyvės turėjo atsakyti į klausimus apie savo emocijas, mintis, elgesį, vaidmenį sekso ir masturbacijos metu.

Mokslininkai nesitikėjo, kad kognityvinis orgazmo aspektas gali būti toks svarbus moterims. Tyrimo autorius, profesorius Pascalis De Sutteras iš Belgijos universiteto sako, kad: „Atrodo, jog dailiosios lyties atstovės būdamos vienos, be problemų susitelkia ten, kur reikia. O štai sekso metu su partneriu, tos, kurios turi sunkumų patirti orgazmą, negali susikoncentruoti ties intymiomis mintimis. Taip pat jas nuo malonių išgyvenimų atitraukia išgyvenimai dėl savo išvaizdos ar svorio.“ 

Išvada viena – orgazmo priešas Nr.1 yra išsiblaškymas, erotinių minčių trūkumas, atotrūkis nuo savo partnerio. Visa tai sukelia problemų džiaugtis intymiais santykiais.

Mokslininkai mano, kad šis atradimas gali padėti moterims labiau pažinti savo kūną ir pasitelkti tam tikras minčių technikas sekso metu, padėsiančias pasiekti orgazmą.

Taip pat pastebima, kad jaunesnės moterys orgazmo problemų turi dažniau nei vyresnės. Taig greičiausiai gali būti susiję su patirtimi ir savo kūno pažinimu, erotinėmis mintimis, praktikuojamomis intymių santykių metu. 

Ji24.lt

Naujausi straipsniai