Mokslininkai atskleidė paslaptį, kodėl danai – laimingiausi žmonės pasaulyje

Laiminga moteris / „Shuterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-23 07:15
Praėjusiais metais Jungtinių Tautų paskelbta ataskaita atskleidė, kad laimingiausia tauta pasaulyje yra Danija. Pasitenkinimą gyvenimu šios šalies gyventojai įvertino vidutiniškai 7,69 balais iš dešimties.

Ataskaitos viršuje toliau rikiavosi ir kitos Šiaurės Europos šalys: Norvegija, Nyderlandai, Šveicarija ir Švedija, o sąrašo pabaigoje atsidūrė Afrikos žemyno šalys.

Šiuo metu mokslininkai mano atradę paaiškinimą, kodėl būtent Šiaurės Europos gyventojai yra patys laimingiausi, rašo „The Dailymail“.

Pasak Warwicko universiteto mokslininkų, danų laimę lemia gera genetika. Mokslininkai tikina, kad danai ir kitų šalia įsikūrusių šalių gyventojai yra tokie laimingi dėl to, kad jų genetikoje yra didesnis kiekis laimės hormonu vadinamo serotonino.

„Mūsų tyrimo rezultatai išties stebina. Pastebėjome, kad serotonino kiekis genome labai stipriai veikia bendrą žmogaus nuotaiką ir pasitenkinimą gyvenimu, nors daugelis mokslininkų dėl to dar ginčijasi“, – kalbėjo tyrimo autoriai.

Tokius rezultatus pastebėję mokslininkai vėliau nusprendė palyginti, kiek genetika ir laimė susijusi vertinant skirtingų kartų žmones JAV.

„Mes peržvelgėme amerikiečių laimės indeksą atsižvelgdami į tai, iš kur kilo jų protėviai. Pastebėjome, kad amerikiečiai, kurių protėviai kilo būtent iš Šiaurės Europos šalių, buvo laimingesni“, – pasakojo Warwicko universiteto profesorius Andrew Oswaldas.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai