Moksleivius lankanti „Dydis nesvarbu“ autorė Giedrė Valavičiūtė: „Kalbėti apie savęs priėmimą yra be galo svarbu“

Iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ kūrėja Giedrė Valavičiūtė
Šaltinis: Žmonės
AA

Iki šiol tinklaraščio „Dydis nesvarbu“ autorė Giedrė Valavičiūtė savo lėšomis yra aplankiusi 23 Lietuvos mokyklas ir per ateinančius metus nori susitikti dar bent su 30 mokyklų moksleivių. Susitikimų tikslas – diskutuoti su jaunu žmogumi apie savęs priėmimą ir pasitikėjimą. „Deja, nebegaliu to daryti iš asmeninių finansų, todėl ieškau pagalbos iš visų, kuriems rūpi“, – į visuomenę socialiniuose tinkluose kreipėsi Giedrė.

„Mokykloje buvau savimi nepasitikinti paauglė. Sunkiai priėmiau savo didesnį nei įprasta kūną. Galvojau, kad išvaizda yra pagrindinė kliūtis siekiant gyvenimo tikslų. Nes nuolat girdėjau, kad būtina pakeisti savo kūną tam, kad galėčiau pasitikėti savimi ir būti laiminga. Tačiau tai buvo netiesa. Ir būtent tą noriu papasakoti jaunam žmogui, kurio savivertei įtaką gali lengvai daryti atspindys veidrodyje“, – apie savo kelionių po mokyklas tikslą pasakoja tinklaraštininkė.

Susitikimų metu Giedrė psakoja, kodėl stipri ir įdomi asmenybė yra didesnė vertė nei tobulas atvaizdas veidrodyje, dalijasi pozityviais kitų žmonių pavyzdžiais, kurie padėjo jai auginti ir stiprinti pasitikėjimą savimi: „Tikiu, kad žmonių įvairovė aplinkoje ir gebėjimas ją priimti daro mus pačius stipresnėmis asmenybėmis. Rodau ne tik kūnų įvairovę, bet ir mokau, kaip kritiškai vertinti medijos kanaluose rodomus vaizdus bei publikuojamus tekstus. Siekiu įtraukti į diskusiją apie pasitikėjimą, jo pagrindą ir kaip tai gali padėti esant patyčioms bendramokslių tarpe."

Kiekvienas susitikimas reikalauja laiko pasiruošimui, tiesioginiam darbui su moksleiviais, ne paslaptis – kelionės į mokyklas taip pat kainuoja pinigus. Šiuo metu Giedrė nebegali sau leisti tai daryti iš asmeninių lėšų, o mokyklos paprastai jų taip pat neturi, tad su prašymu kreipėsi į visuomenę: „Jeigu tikite šios veiklos prasme ir jos vykdomų veiksmų galia taip, kaip aš, labai kviečiu prie projekto prisidėti finansiškai ir tapti šių susitikimų dalimi."

Platformą finansinei paramai su visa informacija galite rasti ČIA.

Mokyklų registracijos formą, jeigu norite, kad Giedrė atvyktų ir į jūsų mokyklą, galite rasti ČIA

„Dydis nesvarbu" iniciatyvą Giedrė pradėjo prieš trejus metus. Tris vasaras iš eilės G. Valavičiūtė įgyvendino projektus „Vasarai dydis nesvarbu", „Sportui dydis nesvarbu" ir „Vasara mums visoms", skatinančius atlaidžiau žiūrėti ne tik į savo, bet ir į šalia esančiųjų kitokius kūnus.

„Dydis nesvarbu“ fotosesija
Skaitykite daugiau