Mokinio kuprinė: kiek kainuos išleisti vaiką į mokyklą?

Mokyklinukė / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-22 15:46
Netylant diskusijoms apie nuolat augančias kainas, nemaža dalis tėvų nerimauja skaičiuodami, kiek gi šiemet teks išleisti vaikų mokyklinėms prekėms. Prekybininkai tikina, kad kainos, palyginti su pernai, beveik nesikeitė.

Tad kiekgi šiemet šeimai kainuotų aprūpinti svarbiausiais reikmenimis du savo vaikus, tarkime, einančius į pirmą ir penktą klasę?

Kaune įsikūrusio prekybos miestelio „Urmas“ prekybininkai abiem mokinukams sudarė po būtiniausių reikmenų krepšelį, orientuodamiesi į kokybiškas ekonominės klasės prekės.

Pirmoko krepšelis

Bene svarbiausia priemonė pirmokui mokykloje yra rašalinis plunksnakotis. Pakankamai gerą jo variantą galima įsigyti už 1,8 Eur. Kadangi jis bus reikalingas kiekvieną dieną, paimkime ir vieną atsarginį, jei pirmajam kas atsitiktų. Maišelis rašalo kapsulių papildymui – 0,6 Eur.

Trys plonesni sąsiuviniai linijomis ir trys langeliais iš viso kainuos 0,9 Eur.

Aplankalų rinkiniai knygoms ir sąsiuviniams kainuos 1,3 Eur.

Žinoma, pirmokui prireiks ir pieštuko, drožtuko bei trintuko – visa tai kainuos 0,74 Eur. Piešimui – dvylikos spalvų akvarelė, dešimties spalvų flomasteriai, teptukas ir 20 lapų piešimo sąsiuvinis – visa tai už 4,85 Eur.

Darbeliams reikės plastilino, žirklių, klijų, spalvoto popieriaus, liniuotės – 2,3 Eur.

Susidėti rašymo priemonėms bus reikalingas penalas (2,5 Eur), na, o visoms reikalingoms priemonėms į mokyklą atsinešti – kuprinė (7 Eur).

Taigi, iš viso šis mokyklinių priemonių krepšelis pirmokui kainuos 23,79 Eur. Daugelio čia išvardytų priemonių pirmokėliui turėtų užtekti bent jau pirmuosius keletą mėnesių mokykloje.

Žinoma, galima ir kitaip formuoti krepšelį – pagal pageidavimus ir finansines išgales. O tada jau ir viena kuprinė gali kainuoti nuo 30–50 Eur. Dar pridėkime drabužėlius ar uniformą, sportinę aprangą, sportbačius, tai išlaidos gerokai padidės.

TAIP PAT SKAITYKITE: Specialistė pataria, kokius gydytojus vaikui būtina aplankyti prieš mokyklą

Krepšelis penktokui

Penktokui jau nebūtinas rašalinis plunksnakotis, tad jį galima pakeisti paprastais rašikliais – 1 Eur už du vienetus.

Taip pat reikės daugiau priemonių matematikai – prisidės skriestuvas, matlankis, skaičiuotuvas – 1,05 Eur.

Sąsiuvinių reikės storesnių ir daugiau – penkių linijomis ir penkių langeliais – 4 Eur.

Prireiks ir kietesnio popieriaus braižymui arba kitiems sudėtingesniems projektams – 1,5 Eur. Na, ir kuprinės reikės didesnės – 11 Eur. Visos kitos priemonės turėtų būti tinkamos iš pirmoko krepšelio.

Tad penktoko krepšeliui turėtume išleisti apie 30 Eur.

Daugelio čia išvardytų priemonių moksleiviams turėtų užtekti bent jau pirmiems keletui mėnesių mokykloje.

Prekybininkų teigimu, kainos – beveik tokios pat kaip ir pernai. Juo labiau, kad daugelis dar prekiauja nuo praeitų metų turima produkcija, kurią netrukus papildys naujausi ir šių metų kūriniai – ypač, jei kalbėtume apie penalus ir kuprines. Todėl tiems, kas orientuojasi į kokybišką, bet labiau ekonominį mokyklinio krepšelio variantą būtų geriau apsipirkti dabar, beje, taip išvengiant ir eilių, kurios neišvengiamai susiformuoja rugpjūtį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologinis pirmoko paruošimas mokyklai: ką svarbu žinoti tėvams? Specialistės komentaras

Ji24.lt

Naujausi straipsniai