Modelis Elita Citovičiūtė teisme dėl pasiutusio „Mercedes-Benz“ greičio teisinosi „nelaime namuose“

Elita Citovičiūtė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2016-07-14 08:38
Tituluota gražuolė Elita Citovičiūtė, prašiusi teismo pertraukos, kad galėtų susipažinti su byla, ketvirtadienį vėl atvyko į bylos svarstymą sostinėje, kad, kaip prieš posėdį jai patarė advokatas, „apgintų savo interesus“. „Trūko vamzdis. Buvo užpilti namai. Mama negalėjo susitvarkyti, todėl mane iškvietė“, – teisme dėl 82 km/val. viršyto greičio teisinosi nepatyrusi vairuotoja, kuriai gresia bauda nuo 289 eurų ir teisės vairuoti atėmimas bent metams.

TV projektų ir grožio konkurso „Mis Lietuva 2013“ dalyvei Elitai Citovičiūtei ketvirtadienio rytą vėl teko atvykti į Vilniaus miesto apylinkės teismą. Modeliui iškelta byla už greičio viršijimą vairuojant automobilį.

Bylos duomenimis, birželio 15 dieną kelyje Vilnius–Varėna–Gardinas, vairuodama „Mercedes-Benz“, E.Citovičiūtė lėkė 152 km/val. greičiu.

Tačiau leistinas greitis kelio ruože, kuriame buvo užfiksuotas pažeidimas, yra 70 km/val.

Posėdžio pradžioje vairuotojos advokatas iškart paprašė prijungti prie bylos įmonės „5 kontinentai“ komunikacijos centro išduotą modelio charakteristiką. Darbdavys teismą taip pat informavo, kad per Varėnos rajoną Elita keliavo iš komandiruotės Druskininkuose.

Teisėja paklausė, ar ji pripažįsta kaltę. Mergina atsakė teigiamai.

Teismas paprašė vairuotojos paaiškinimo.

„Važiavau iš darbo Druskininkuose. Paskambino mama. Pasakė, kad namuose atsitiko nelaimė. Užliejo namus. Išsigandau ir supratau, kad turiu skubėti. Tada pradėjau greičiau važiuoti. Ir tada mane sustabdė policija. Ir pralaikė mane apie valandą, kol viską surašė“, – pasakojo pažeidėja.

Netrukus E.Citovičiūtė dar pridūrė: „Bet aš vis tiek labai gailiuosi. Niekada vairuodama taip niekur neskubu.“

„Elita Citovičiūtė išties neteisingai pasielgė“, – sakė advokatas Aurimas Mieželaitis, posėdyje negynęs savo klientės beatodairiškai.

Vis dėlto patyręs teisininkas bandė rasti ir jaunąją vairuotoją pateisinančių argumentų.

A.Mieželaitis akcentavo, kad buvo susiklosčiusi stresinė situacija, vertusi merginą karščiuotis. Advokatas taip pat pabrėžė, kad eismo sąlygos buvo geros: sausa, šviesu, neintensyvūs srautai.

Taip pat gynėjui atrodo svarbu, kad E.Citovičiūtės vairuotas mersedesas buvo techniškai tvarkingas. „Nėra duomenų, kad jis blogas“, – pabrėžė advokatas.

Teisme paaiškėjo, kad E.Citovičiūtė padarė pažeidimą vairuodama su „klevo lapu“ – dvejų metų stažą ji turės tik ateinantį rudenį. Tai reiškia, kad mergina užmiestyje privalėjo važiuoti lėčiau nei kiti vairuotojai. Gynėjas turėjo tam tikrą pateisinimą ir šiai bylos aplinkybei: savo klientę paragino papasakoti, kaip tėtis jau nuo 18 metų kaimo keliukais mokydavo ją vairuoti. Tad faktinė 24 metų merginos vairavimo patirtis yra didesnė.

„Gailiuosi, emocionaliai padariau, kad pradėjau viršyti greitį“, – atgailaudama kartojo pažeidėja, žadėjusi, kad tai niekuomet nepasikartos.

Kelių eismo taisyklių pažeidimas, kai greitis viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą, paprastiems vairuotojams užtraukia baudą nuo 289 iki 434 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki 6 mėnesių. Tačiau E.Citovičiūtės, kaip nepatyrusios vairuotojos, reikalai kur kas prastesni. Tokiu atveju ATPK numato baudą nuo 289 iki 434 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo metų iki 1,5 metų. Maža to, suėjus nuobaudos terminui, vairuotojai teks iš naujo laikyti egzaminą.

Teisėja paskelbė, kad įrodymų tyrimas šioje byloje baigtas. Verdiktą E.Citovičiūtei teismas skelbs vėliau.

15min.lt

Naujausi straipsniai