Modelis Deimantė Guobytė žengė prie altoriaus: į Trakus suplūdo svečiai iš viso pasaulio

Deimantės Guobytės ir Luko Baranausko vestuvių akimirka / Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: Dovilė Lebrikaitė
Publikuota: 2018-07-28 17:33
Šeštadienio pavakarę Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje amžiną meilę vienas kitam prisieks modelis Deimantė Guobytė (26) ir odontologijos klinikos savininkas Lukas Baranauskas (26).

Į šventovę gausus būrys svečių, atvykusių iš įvairiausių pasaulio kampelių, pradėjo rinktis likus dar nemažai laiko iki iškilmių. Malonų šventišką jaudulį jie slopino draugiškais pokalbiais ir skambiu juoku. Ko gero, labiausiai jaudulys kamavo bazilikoje mylimosios laukiantį jaunikį. Bet vos tik įplaukė Deimantė pro šventyklos duris, nerimas išgaravo tarsi rytmečio rasa.

Per širdį virpinančią jungtuvių ceremoniją Deimantė ir Lukas apsikeitė amžinos meilės įžadais ir baltojo aukso žiedais. Pagrindinis vestuvių simbolis – kuklus, nekrintantis į akis. Nuotaka pasakojo, kad jos sužadėtuvių žiedas yra labai prabangus, todėl vestuvinių žiedų norėjosi kuo paprastesnių.

Irmanto Gelūno nuotr.
Irmanto Gelūno nuotr.

Rūpesčiai dėl suknelės

Likus parai iki didžiosios šventės, Deimantė patikino portalą Žmonės.lt, kad visi pasiruošimo darbai užbaigti, tačiau vis išlenda smulkmenos, kurios pareikalauja mylimųjų dėmesio ir laiko. Tačiau visos šios smulkmenos yra niekis, palyginus su tuo, ką Deimantei teko išgyventi, gavus savo vestuvinę suknelę.

Nuotaka atviravo, kad visuomet įsivaizdavo, jog prie altoriaus žengs pasipuošusi pūsta, princesiška suknele. Vis dėlto mados pasaulio profesionalai, su kuriais Deimantė dirba fotosesijų metu, atkalbėjo ją nuo tokios minties – ypač pūstos suknelės jau nebemadingos.

„Kalbos, kas madinga ir ne, labai apsunkino suknelės paieškas. Labai norėjau būti ištikima sau, bet kartu atiduoti duoklę madai“, – sakė Deimantė. Ji manė atradusi idealų variantą – prabangią ispanų mados namų „Pronovias“ suknelę. Tačiau pūsta suknia su ilgu šleifu taip ir liko kaboti spintoje, nes į Deimantės rankas atkeliavo per mažo dydžio.

Irmanto Gelūno nuotr.
Irmanto Gelūno nuotr.

„Kai salone matavausi šią suknelę, mačiau, kad ji man per maža. Tačiau darbuotoja mane išmatavo ir pasakė, kad suknelę gausiu savo dydžio. Kai man buvo atsiųsta suknia, ji buvo lygiai tokia pat maža. Nežinau, ką jie tuomet matavo! Kai nuėjau į saloną, man buvo pasakyta, kad vestuvinė suknelė nėra keičiama ir grąžinama, lygiai taip pat kaip ir apatinis trikotažas. Tad aš ją vis dar turiu – visiškai nauja kabo spintoje“, – pasakojo nuotaka.

Nutikimas išties nemalonus, tačiau tik dėl jo Deimantė susipažino su lietuvių dizainere Aina Zinčiukaite. Būtent ši talentingai mados kūrėjai Deimantė yra dėkinga už neprilygstamą vestuvinę suknelę.

„Dar žiemą nuėjau pas Ainą ir iškart supratau, kad ji yra tai, ko man reikia. Mes iškart pradėjome piešti eskizus, viskas ėjosi kaip per sviestą. Labai džiaugiuosi rezultatu. Aina įdėjo labai daug darbo ne tik siūdama suknelę, bet ir veliumą, taisydama vakarinės dalies suknelę“, – tikino Deimantė.

Veganiška šventė

Iš uostamiesčio kilę mylimieji svarbiausiai gyvenimo šventei Trakus pasirinko po ilgų paieškų. Jiedu troško erdvės, kuri būtų ne tik užburianti, bet ir patogi iš užsienio atvykstantiems svečiams – iš viso į puotą Deimantė ir Lukas pakvietė 94 brangiausius žmones.

„Vos tik nuvažiavome apžiūrėti dvaro Užutrakyje, supratau, kad noriu švęsti ten. Ten buvo labai gera vestuvinė atmosfera, vaizdas į pilį mane papirko“, – atviravo nuotaka.

Gausi profesionalų komanda stengėsi, kad vos įžengę į dvaro teritoriją svečiai užgniaužtų kvapą iš nuostabos. Štai įspūdingomis gėlių kompozicijomis pasirūpino garsiausias Lietuvos floristas Mantas Petruškevičius. Tačiau ne vien gėlėmis Deimantė ir Lukas stebins svečius.

Irmanto Gelūno nuotr.
Irmanto Gelūno nuotr.

„Bus daug garso ir šviesų, – vestuvių išvakarėse juokėsi nuotaka. – Labai jaudinamės dėl šventės, nes visi svečiai labai stengiasi dėl mūsų. Kviesdami juos į vestuves nurodėmė prabangų vakarinį aprangos kodą, tad žmonėms buvo tikrai nemažai rūpesčių. Vien dėl to, kad mūsų svečiai taip stengėsi, norime atsidėkoti surengdami jiems gražią šventę.“

Kaip pasakojo Deimantė, ji šventę suplanavo nuo A iki Z, o jos idėjas išgrynino ir ištobulino vestuvių planuotoja Karolina Meginytė.

„Su manimi nėra lengva. Gal net galiu būti nuotaka siaubūnė, bet tikiuosi, kad tokia nebuvau, – linksmai kalbėjo Deimantė. – Man norėjosi, kad viskas būtų tobula. Reikia pačiam sėdėti prie vestuvių planavimo, kad nebūtum vėliau nuviltas. Todėl aš mėgstu sužinoti viską, pradedant servetėlėmis.

Daugiausiai veiklos turėjo Karolina, tačiau vestuves planavome visi. Net nuėjusi miegoti aš planuodavau vestuves: užsimerkusi matydavau, kur ir kaip reikia pastatyti kėdę, kur ir ką reikia padaryti. Įprastai nesu tokia priekabi, bet vestuvės man labai svarbi šventė.“

Nuotaka akylai sužiūrėjo ne tik dekoracijas ir svečių sodinimo tvarką, bet ir vestuvinį meniu. Abi šventės dienas svečiai bus vaišinami tik veganiškais patiekalais. Už gyvūnų teises nenuilstamai kovojanti Deimantė tikino, jog taip norėjo žmonėms parodyti pavyzdį, kad ir be gyvulinių produktų galima iškelti dideles vestuves.

„Draugai žino, kad mes su Luku esame veganai, tad jie to ir tikėjosi. Žinoma, yra žmonių, kurie šiek tiek per dantį traukia ir galvoja, kaip čia bus. Vis dėlto daugumai yra tiesiog labai smalsu, jie labai laukia, – sakė Deimantė. O laukti yra ko, mat išradingi virtuvės šefai sukūrė tokius veganiškus patiekalus, kurie patenkins ir išrankiausią gurmaną. – Manau, bus tokių žmonių, kuriems patiks ir jie susidomės veganizmu.“

Meilei išaugti prireikė laiko

Su savo vyru Deimantė susipažino būdama paauglė – juodu supažindino bendri draugai. „Lukas visada buvo gražus, šūstras bachūras. Žinojau jį, bet jis leisdavo laiką su panelėmis, niekada nebuvo laisvas. O ir aš sulaukusi 15-os pradėjau dirbti modeliu, keliauti. Manau, į akį vienas kitam kritome dar anuomet, bet susitikinėti pradėjome tik prieš trejus metus“, – kalbėjo Deimantė.

Būtent tuomet Deimantė ilgesniam laikui buvo grįžusi į Lietuvą. Kalėdas su šeima sutikti troškusi gražuolė leido dienas gimtojoje Klaipėdoje. Deimantė pradėjo sportuoti toje pačioje sporto salėje kaip ir Lukas, vis dažniau linksmintis bendrų draugų kompanijoje.

„Vieną dieną supratome, kad pradedame vienas kitam labai patikti. Mane gąsdino ši meilė, nes vis galvojau, kad vėl reiks išvažiuoti. Maniau, kad nieko nebus. Tą patį mums kartojo ir aplinkiniai, todėl buvo ganėtinai sunku. Bet šiandien mes einame tuoktis, vadinasi, viskas gerai išėjo“, – su šypsena sakė nuotaka.

Deimantė tikino, kad tikroji meilė privertė ją perdėlioti gyvenimo prioritetus. Jei anksčiau daugiausiai dėmesio ji skirdavo modelio karjerai, šiandien jai svarbiausia yra Lukas, šeima, darbas su beglobiais gyvūnais.

Tiesa, modelio duonos ji kol kas neketina atsisakyti. Kartu su mylimuoju Deimantė nusprendė, kad būtina išnaudoti visas galimybes. „Kol gerai sekasi, noriu išnaudoti visas progas“, – sako mergina.

Irmanto Gelūno nuotr.
Irmanto Gelūno nuotr.

Dvejos vestuvės

Prieš įžengdami į Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką Deimantė ir Lukas jau buvo vyras ir žmona. Balandžio 19-ąją jiedu oficialiai įtvirtino savo santykius Klaipėdos santuokų rūmuose.

„Nenorėjome praleisti šios datos. Lygiai prieš metus Lukas man pasipiršo“, – tuomet sakė Deimantė.

Vakarienė restorane su artimiausiais šeimos nariais – tądien šventė gerokai skyrėsi nuo to, ką šiandienai suplanavo Deimantė ir Lukas.

„Net suknelę apsivilkau paskutinę akimirką. Iš pradžių galvojau eiti su kelnėmis. Šukuoseną ir makiažą taip pat pasidariau labai greitai. Nenorėjau šįsyk didžiulės šventės“, – anuomet aiškino nuotaka.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai