Močiutės pamokos visiems gyvenimo atvejams

Močiutė ir anūkė / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-09-10 09:00
Dažnam iš mūsų seneliai sukelia pačius šilčiausius jausmus. Išmintis, ramybė, harmonija – viso to jiems netrūksta ir jie nuoširdžiai savo patirtimi dalijasi su mylimais žmonėmis.

Štai į kokius močiutės patarimus patariama įsiklausyti, rašoma marcandangelo.com.

Įkvėpk ateitį, iškvėpk praeitį. Nesvarbu, kas su tavimi vyksta, kur tu esi, tiesiog tikėk, kad visada yra šviesa tunelio gale. Niekada nelauk, nesisavink ir nereikalauk. Paprasčiausiai daryk viską, kas tavo jėgose, ir keisk tai, ką gali pakeisti. Ir jeigu padarei viską, ką galėjai, tai viskas, kas turi įvykti – įvyks. Arba tu pamatysi kitą žingsnį.

Gyvenimas gali būtų paprastas. Paprasčiausiai susitelk į vieną dalyką vienu metu. Tau nereikia daryti visko iš karto ir dabar. Kvėpuok, gyvenk ir daryk tai, kas priešais tave. Tai, ką tu įdėsi į gyvenimą, bus grąžinta.

Tegu tave priima tokiu, koks esi, arba nepriima visai. Kalbėk tiesą, nors tavo balsas drebėtų. Būdamas savimi, tu atneši į šį pasaulį ką nors nuostabaus, tai, ko dar nebuvo iki tavęs. Pasitikėdamas savimi eik savo keliu ir nelauk, kad kiti suprastų tavo kelią. Be to, jie nežino, kur tu eini.

Tu ne tas pats žmogus, koks buvai anksčiau, ir tai yra normalu. Tu klydai, patyrei daug pakilimų ir nuopolių, tad dabar tokiu žmogumi Daug dalykų per ilgus metus privertė pakeisti požiūrį ir sustiprėti dvasiškai. Laikas eina ir niekas nestovi vietoje, tačiau žmonės tau nuolatos kalbės, kaip tu pasikeitei. Atsakyk, jog „žinoma, kad aš pasikeičiau – tai ir yra gyvenimas. Tačiau esu vis dar tas pats žmogus, tik stipresnis nei buvau anksčiau“.

Viskas, kas vyksta mums, padeda augti, net jeigu kol kas tai ir sunku suprasti. Aplinkybės mus visada valdys, keisis ir kitaip veiks. O tai reiškia, kad ir ką bedarytum, turi toliau tikėti ir tikėtis. Pati stipriausia virvė padaryta iš ploniausių siūlų. Tegu viltis tau padeda pasitikėti savimi ir tuo, kad tai dar ne istorijos pabaiga, ir kad potvyniai ir atoslūgiai tave nuneš ten, kur reikia.

Laikyk save švyturiu, link kurio žmonės eina tuomet, kai jų gyvenimas apsuptas tamsos.

Nesimokyk tam, kad taptum turtingas. Mokykis tam, kad taptum laimingas. Laikui bėgant tu pamatysi ir įvertinsi ne tam tikrų dalykų piniginę išraišką, bet jų vertę dvasine prasme. Galų gale tu suprasi, kad geriausios dienos tavo gyvenime buvo tada, kai tu šypsojaisi be jokios svarbios priežasties. Vertink šituos momentus ir būk dėkingas už juos nenorėdamas ko nors daugiau. Tame ir yra tikrosios laimės esmė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologė N.Gylė apie moteris, kurios myli per stipriai: „Dažniausiai jos pritraukia vyrus, kuriuos reikia „gelbėti“

Siek džiaugsmo. Suprask, kad dauguma kančių ir nesėkmių yra paslėptos ne aplinkybėse, o tavo požiūryje į tai. Nusišypsok tiems, kurie tau pavydi, kurie nori pakenkti, ir parodyk jiems, ko jie neteko gyvenime ir ko niekada nesugebės iš tavęs atimti.

Būk dėmesingas tam, kuris tau brangus. Kai kada, kai mylimas žmogus kalba, kad viskas gerai, reikia jam pažvelgti į akis ir tvirtai apkabinti bei pasakyti: „Aš žinau, kad tai netiesa“. Ir nereikia liūdėti, kad tave žmonės prisimena tik tada, kai jiems kažko reikia. Laikyk save švyturiu, link kurio žmonės eina tuomet, kai jų gyvenimas apsuptas tamsos.

Kartais geriau paleisti žmogų tam, kad jis galėtų augti. Svarbiausia ne tai, ką tu padarei dėl jo, o ko sugebėjai jį išmokyti.

Kartais geriau nustoti bendrauti su tais žmonėmis, kurie nevertina tavęs ir tavo interesų. Tai atlaisvins vietą tiems, kurie tavimi tiki. Taip nutinka nuolatos dvasinio augimo metu. Kai suprasi save ir tai, ko tu nori, suvoksi, kad žmonės į pasaulį žiūri nebūtinai taip pat, kaip ir tu. Išsaugok gerus prisiminimus ir eik tolyn.

Geriau atsisukti ir pasakyti „Negaliu patikėti, kad aš tai padariau“, negu pažiūrėti į savo gyvenimą ir tarti: „Man norėtųsi tai padaryti“. Visada atsiras žmonių, kurie tave smerks ir kitaip teis. Todėl neverta leisti gyvenimo vėjais tam, kad įkvėptum kitus. Mylėk save taip, kad niekada nereikėtų nuleisti kartelės dėl kitų lūkesčių.

Jeigu tu jau nusivylei ir manai, kad nesulauksi laimingos pabaigos, dabar greičiausiai yra tinkamiausias laikas pradėti viską iš naujo. Sustok ir priimk tą faktą, kad kartais tu patirsi nesėkmes, kadangi tik taip mokomasi. Stipriausi žmonės kaip tik tie, kurie juokiasi net pačiais sunkiausiais laikais, kadangi to išmoko sunkiausiose kovose. Jie gali juoktis dėl to, jog tvirtai nusprendė, kad niekas neprivers jų pasiduoti eiti į priekį ir pradėti viską iš pradžių.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai