MO pirmą kartą įvyko „Vaikų naktis muziejuje“: mažieji tyrinėtojai leidosi į kitokį meno pažinimą

„Vaikų naktis“ MO muziejuje
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

MO muziejus pasiūlė vaikams prisiminimą visam gyvenimui. Pirmą kartą Lietuvoje įvyko naktinė stovykla vaikams – Vaikų naktis muziejuje. Išsiruošę į muziejų su savo dantų šepetėliais, naktiniais drabužiais, šlepetėmis, miegmaišiais – kaip į tikrą stovyklą sugužėjo 40 vaikų. MO muziejaus atstovai teigia, kad dar šiemet ir vėl kvies į didžiulio susidomėjimo sulaukusią Vaikų naktį muziejuje.

MO muziejaus parodos po muziejaus darbo valandų, kūrybinės užduotys, muzika, dainos, pasakos ir netgi lobio paieškos muziejuje. Vaikai pripažįsta, kad patyrė kitokį meno pažinimą ir po pirmosios stovyklos visi vienbalsiai klausinėjo: „o kada vėl?“.

Naujos formos sudominti vaikus

​​Kokia gali būti geresnė vaikui dovana už prisiminimą visam gyvenimui? Naktis, praleista muziejuje, susiejanti meno erdvę su savo kasdieniu, asmeniniu išgyvenimu, formuoja vaikų požiūrį. Galbūt jų santykio su muziejaus erdve ir menu nebeblokuos jokie išankstiniai barjerai, kad tai skirta ne man? O natūraliai užsimezgęs asmeniškas santykis su menu atvers naujų galimybių ieškoti atsakymų į svarbius klausimus, mąstyti apie save ir pasaulį.

„Vaikų naktis“ MO muziejuje

„Naktinės stovyklos dalyviai – naktinėtojai – patyrė muziejų taip, kaip dar niekas to nepatyrė – po darbo valandų ir netgi naktį. Norime kurti įvairiapusiškas patirtis vaikams, todėl MO edukatoriai specialiai šiai naktinei stovyklai sudėliojo įtraukiančią programą. Džiaugiuosi, kad vaikams ji patiko, o ryte atsikėlę po nakties muziejuje prie pusryčių stalo visi klausinėjo, kada ir vėl kartosime“, – pasakoja Jurgita Zigmantė, MO muziejaus edukacijų vadovė.

„Vaikų naktis“ MO muziejuje

Kitoks parodų lankymas, žaidimai ir netgi lobio paieškos

Muzika, dainos, kūrybinės užduotys, netgi lobio paieškos – MO muziejaus edukatoriai vaikams paruošė pačių įvairiausių veiklų.

Jaunieji naktinėtojai drauge su „Keistuolių teatro“ aktoriais Eimantu Bareikiu, Vaidotu Žitkumi ir Marija Korenkaite bei MO edukatore Sandra Zubielaite nėrė į įvairias kūrybines veiklas ir užsiėmimus. Vaikai susipažino su kitais naktinėtojais žaisdami susipažinimo žaidimus, gaminosi marškinėlius, o sutemus patyrė MO parodas unikaliai – pasišviesdami tik prožektoriais ir naktį ieškodami lobio muziejuje.

„Vaikų naktis“ MO muziejuje

„Keistuolių teatro“ aktoriai Justas Tertelis ir Jurgis Marčėnas naktinėtojams paruošė muzikinę programą ir dainų vakarą. O patys ištvermingiausi stovyklos dalyviai galėjo mėgautis ir naktiniu filmu.

Vaikai labiausiai vertino išskirtinę galimybę būti muziejuje po darbo valandų, kada kitų lankytojų nėra. Jiems didžiausią įspūdį paliko lobio ieškojimas parodinėje salėje, kūrybiniai užsiėmimai ir, žinoma, – nakvynė muziejuje, kurią visi įvardijo kaip netikėtą nuotykį.

„Vaikų naktis“ MO muziejuje

MO vaikų naktį muziejuje rengs dar kartą

Įspūdžių kupini vaikai nepraleido nei vienos veiklos naktinėje stovykloje. O atsikėlę ryte pusryčiaudami dalijosi savo įspūdžiais ir emocijomis. Akivaizdu – vaikų susidomėjimas tokia veikla yra didelis, todėl muziejaus atstovai pažada, kad „Vaikų naktis muziejuje“ dar šiemet įvyks ir antrą kartą.

Preliminariai planuojama 9–12 metų naktinėtojus kviesti į naktinę stovyklą spalio pabaigoje. Tikslią datą muziejaus atstovai praneš artimiausiu metu ir kviečia sekti naujienas mo.lt

„Vaikų naktis“ MO muziejuje (26 nuotr.)
+20
Skaitykite daugiau