MO pastato architektūra ir lauko erdvės nušvito naujomis spalvomis ir atspindžiais

Iniciatyva „Menas pajusti Kalėdas“ / MO muziejaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-12-16 14:20
MO muziejaus lauko erdvės nušvito naujomis spalvomis ir atspindžiais. Šiuo metu, kai liekame namuose, muziejaus atstovai dalinasi naujomis spalvomis nušvitusių muziejaus erdvių nuotraukomis virtualiai, o iki švenčių siųs skirtingų sričių menininkų videosveikinimus.

Muziejaus atstovai priduria, kad naujai nušvitusias MO lauko erdves pamatyti galima virtualiai – dalinasi nuotraukomis. O einant pro šalį ir pamačius pasikeitusias muziejaus lauko erdves, gyvai jas pamatyti galima vienai šeimai, vienam namų ūkiui arba individualiai ir asmeniškai.

„Menas pajusti Kalėdas“

„Menas pajusti Kalėdas“ iniciatyva kuria šviesesnį Kalėdų ir Naujųjų metų laukimą, reaguojant į niūrias ir neramias nuotaikas pandemijos metu.

„Šie metai išties nepagailėjo iššūkių, tačiau daugelį jų pavertėme galimybėmis, radome naujų, ypač kūrybiškų sprendimų, kad mieste liktų gyvybės ir šventinės nuotaikos. Menas ateina pas žmogų naujomis formomis, to pavyzdys ir šios šviesos instaliacijos muziejaus lauko erdvėse“, – pranešime spaudai cituojamas Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Iniciatyva „Menas pajusti Kalėdas“ / MO muziejaus nuotr.
Iniciatyva „Menas pajusti Kalėdas“ / MO muziejaus nuotr.

„Šiuo metu, kai turime išlikti solidarūs kovoje su pandemija, reikia bent mažo spindulio ir įkvėpimo. Tam įdarbinome MO architektūrą ir lauko erdves – šviesos ir atspindžiai gal ne tik įprasmins ramią ir lėtą Kalėdų nuotaiką, bet taps priežastimi įsiklausyti į save, pajusti švenčių laukimo stebuklą. Šventinė nuotaika pasieks visus virtualiai – dalinamės pasikeitusiomis muziejaus lauko erdvių nuotraukomis, nufilmavome ir skirtingų menininkų video sveikinimus – jais visais pasidalinsime iki švenčių“, – sako MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

MO muziejaus direktorė priduria: „O jei eidami pro šalį, pamatysite pasikeitusias lauko erdves, į jas galima individualiai užsukti ir emociškai „pasikrauti“. Bet labai svarbu – saugoti savo ir kitų sveikatą“.

Iniciatyva „Menas pajusti Kalėdas“ / MO muziejaus nuotr.
Iniciatyva „Menas pajusti Kalėdas“ / MO muziejaus nuotr.

Gruodį su šventėmis sveikins skirtingi kūrėjai

Visą gruodžio mėnesį MO muziejus siųs linkėjimus virtualiai ir dalinsis skirtingų kūrėjų šventiniais sveikinimais. Šokis, muzika ir daina, performansas ar žodinis sveikinimas – kiekvieno menininko individualus palinkėjimus šių švenčių proga.

Šventinius sveikinimus siųs aktorius Paulius Markevičius, atlikėja Migloko, šiuolaikinio šokio šokėja Agnietė Lisičkinaitė, Dr. Gora Parasit ir teatras vaikams „Pradžia“. Visi sveikinimai pasieks video formatu iki švenčių.

Iniciatyva „Menas pajusti Kalėdas“ / MO muziejaus nuotr.
Iniciatyva „Menas pajusti Kalėdas“ / MO muziejaus nuotr.

Paruoštas ir garso takelis

Pasikeitusias MO muziejaus lauko erdves lydi ir e gidas – elektroakustinis garso takelis, praturtintas Ambient skambesiu, žiemos motyvais. Jo klausytis galima individualiai, naudojantis savo išmaniuoju įrenginiu ir asmeninėmis ausinėmis, o taip pat ir saugiai savo namuose – gidas.mo.lt

Šviesos ir atspindžiai – visose MO muziejaus lauko erdvėse

MO skulptūrų sode įrengtas griežtų formų įvairius atspindžius kuriantis žiemos tunelis – tai metaforinis kvietimas pažvelgti į save iš skirtingų pusių. Užlipus laiptais į terasą – įveikus simbolinį Kalno iššūkį ir palikus už savęs nerimą bei blogas mintis, MO terasoje laukia atgaivos momentas – asmeninė šviesų terapija.

Atvirlaiškiai draugams ir artimiesiems

Linkėjimus ir šilumą šių švenčių metu galima perteikti saugiai – siunčiant ranka rašytus nuoširdžius sveikinimus draugams bei artimiesiems. Juk paštu gautas atvirlaiškis – tarsi apkabinimas laišku. O apkabinimų šiandien labai trūksta.

Atvirlaiškiams bus skirta speciali pašto dėžė, o MO muziejus kartu su „Lietuvos paštu“ pasirūpins, kad atvirlaiškiai pasiektų adresatus.

Žiūrėkite šventinį videosveikinimą:

Naujausi straipsniai