MO muziejuje pristatytas Rimo Sakalausko filmas „In Disposition“

Rimas Sakalauskas MO renginių salėje pristatė savo naujausią trumpametražį filmą „In Disposition“/Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-18 19:41
Videomenininkas Rimas Sakalauskas, kurio kūrinių įsigijęs ir MO muziejus, kovo 18 d. MO renginių salėje pristatė savo naujausią trumpo metražo filmą „In Disposition“.

R.Sakalausko kūriniai pelnė didelį pripažinimą tiek Lietuvos, tiek užsienio meno pasaulyje. Menininkas kuria kartu su garsiausias Lietuvos teatro režisieriais, o už vaizdo projekcijas spektakliams buvo apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“. Praėjusiais metais R.Sakalauskas pripažintas geriausiu „ArtVilnius‘18“ jaunuoju menininku. Jo videodarbus galerija „Meno niša“ jau yra pristačiusi tarptautinėse meno mugėse Berlyne, Londone, Vienoje, Briuselyje, Paryžiuje, Maskvoje ir Kijeve.

Naujausiame kūrinyje menininkas klausia ar mūsų visuomenė serga nuo individualizmo. Ši tema buvo paliesta ir diskusijoje, kuri lydėjo kūrinio pristatymą – pokalbyje dalyvavo menotyrininkė, kuratorė Sonata Baliuckaitė, filosofas Nerijus Milerius, kūrinio autorius Rimas Sakalauskas.


Rimas Sakalauskas MO renginių salėje pristatė savo naujausią trumpametražį filmą „In Disposition“/Gretos Skaraitienės nuotr.
Rimas Sakalauskas MO renginių salėje pristatė savo naujausią trumpametražį filmą „In Disposition“/Gretos Skaraitienės nuotr.

Trumpametražiame filme „In Disposition“ menininkas fiksuoja įprastą dieną Vilniuje: ryte iš miegamųjų rajonų traukiantys pagyvenę žmonės bei naktį centre nerūpestingai besilinksminantis jaunimas. Pasak jo, šios dvi žmonių grupes nors ir išoriškai skirtingos, joms bendras vienatvės jausmas.

„Viename pasaulyje turime Kalvarijų turgaus, Šnipiškių apylinkių pagyvenusius, nepasiturinčius žmones. Didžiąją dalį gyvenimo jie pragyveno anoje sistemoje ir naujoji ekonominė tvarka, panašu, jų gyvenimo kokybės nepakėlė. Jie – šios sistemos pralaimėtojai, likę ekonomikos augimo paraštėse. Iš kitos pusės, matome Vilniaus naktinio gyvenimo vaizdus su greitkeliais, pramogų centrais. Tai yra jaunimas ir ši žmonių grupė yra priskiriama laimėjusių pusei. Naujoji sistema jiems suteikė daugiau galimybių, laisvių ir teisių, turto“, – pasakoja R.Sakalauskas.

Menininkas teigia, kad naktinio miesto šurmulys labiau atskleidžia ne laimintį jaunimą, o norą užsimiršti, pabėgti nuo rutinos į dar vieną pasilinksminimo rutiną. „Iš esmės žmonės būdami susibūrimo vietose ar socialiniuose tinkluose vis tiek atrodo yra atskirai.“, – priduria menininkas.

Naujausi straipsniai