MO kviečia į Klaipėdą – žada nemokamus koncertus ir susitikimus su atlikėjais

MO muziejaus ir VCO parodos „Iš tos operos“ fragmentų pristatymas Klaipėdoje
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

MO muziejus šiemet ir vėl turi ambasadą Klaipėdoje – trečius metus iš eilės „Švyturys BHouse“ tampa uostamiesčio meno mylėtojų centru. Šiemet klaipėdiečių laukia ypatinga instaliacija – visą vasarą gastrobare eksponuojami MO muziejaus ir Vilnius City Opera (VCO) parodos „Iš tos operos“ fragmentai, kuriuos papildys du unikalūs renginiai. Pirmasis – jau liepos 20 d. „Švyturys BHouse“ organizuojamas susitikimas su operos meistrais, kurį vainikuos unikalus muzikinis pasirodymas.

MO muziejaus ir VCO parodos „Iš tos operos“ fragmentų pristatymas Klaipėdoje jau sulaukė uostamiesčio gyventojų dėmesio – paroda „Švyturys Bhouse“ sutraukė daugybę kultūros išsiilgusių poilsiautojų.  Tačiau kūrėjai paruošė ir daugiau staigmenų – į MO vasaros ambasadą atvyksta ir didelio populiarumo Vilniaus programoje sulaukę kūrybiniai susitikimai.

„Džiaugiamės, kad ištikimos partnerystės su „Švyturiu“ dėka jau trečius metus Klaipėdoje eksponuojame MO muziejaus parodų fragmentus. Tai tampa dar vienu kultūriniu įkvėpimu tiek klaipėdiečiams, tiek ir miesto svečiams. Būti ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos muziejumi – vienas iš svarbių mūsų tikslų, todėl džiaugiamės, kad bent dalelę MO pajusti bus galima ir Klaipėdoje. Todėl kviečiame užsukti ne tik į eksponuojamą parodą, bet ir jos temą pratęsiančius renginius su žymiais operos solistais“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus vadovė. 

MO muziejaus ir VCO parodos „Iš tos operos“ fragmentų pristatymas Klaipėdoje

Pirmasis susitikimas „Švyturys BHouse“ – jau liepos 20 d., 19 val., kuriame Julijus Grickevičius kalbins Lietuvoje ir užsienyje publikos bei profesionalų vertinamus solistus, gimusius ir augusius pajūrio kraštuose. Tai Vokietijoje gyvenantis Almas Švilpa, šiemet Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas Tadas Girininkas ir neseniai legendinėje „Bohemoje“ debiutavęs Romanas Kudriašovas. Renginio metu solistai taip pat surengs pasirodymus, apdovanosiančius gimtą kraštą nepakartojamu gyvo balso skambesiu.

VCO meno vadovė Dalia Ibelhauptaitė priduria, kad šis susitikimų ciklas taps puikia galimybe ne tik susipažinti su savo krašto solistais, bet ir semtis įkvėpimo.

„Tiek VCO istorija, tiek ją pasakojanti paroda „Iš tos operos“ koncentruojasi į asmenybes, o asmenybės neįsivaizduojamos be gyvų susitikimų. Gyvas susitikimas visada yra įkvėpimas, o gyvas susitikimas su iš tavo krašto kilusiu menininku gali tapti tikra dovana. Dažnai pasitaiko, jog net ne visus Lietuvos garsius meno vardus žinome, o kas jei dar nesužinojome iš gimtojo miesto kilusių vardų? Apie tai ir bus pirmasis susitikimas liepos 20-ąją – šie renginiai jaukinsis Klaipėdą, o uostamiestis juos. Ir visa tai – per trijų jūros užaugintų, o dabar – tarptautiniu mastu pripažintų solistų istorijas“, – teigia D.Ibelhauptaitė.

MO muziejaus ir VCO parodos „Iš tos operos“ fragmentų pristatymas Klaipėdoje

Unikali galimybė – atsidurti operos užkulisiuose

Organizuojami gyvi susitikimai – tai dar viena priežastis iš arčiau apžiūrėti ir pačios parodos „Iš tos operos“ fragmentus, kurie „Švyturys BHouse“ bus eksponuojami iki rugpjūčio 29 dienos. 

„Jau trečius metus MO paroda atkeliauja prie jūros, todėl labai džiaugiamės, kad „Švyturys BHouse“ ir vėl tapo šio muziejaus vasaros ambasada. Labai vertiname ilgametę „Švyturio“ ir MO partnerystę, kuri tarsi sujungia sostinę su uostamiesčiu. Todėl šiemet kviečiame apsilankyti „Švyturys BHouse“ ir iš arčiau pažinti ne tik aludarystės kultūrą, bet ir gyvai patirti išskirtinę „Iš tos operos“ parodos atmosferą“, – teigia „Švyturio-Utenos alaus“ vadovas Rolandas Viršilas.

Parodoje lankytojai gali patekti į ne kiekvienam žiūrovui prieinamą erdvę – operos teatro užkulisius. Juos atkuriančios originalios „Iš tos operos“ instaliacijos Klaipėdoje išsiskaidė erdvėje, apimdamos visus „Švyturys BHouse“ pastato aukštus. Vizualųjį pasakojimą pratęsia Mindaugo Meškausko fotografijos bei menininko Rimo Sakalausko specialiai kurtos vaizdo projekcijos.

MO muziejaus ir VCO parodos „Iš tos operos“ fragmentų pristatymas Klaipėdoje

Lankytojai kviečiami iš arti pamatyti prabangius Juozo Statkevičiaus kostiumus bei susipažinti su ypatinga operos teatro grimerinės aplinka. Čia galima pažvelgti į nepakeičiamą grimo kambario atributą – veidrodį, kuriame išvysite R. Sakalausko vaizdo fantaziją.

Parodos svečiai taip pat turi galimybę iš arčiau pamatyti fotografo M. Meškausko išskirtine šlapio kolodijaus technika sukurtus VCO solistų portretus. Tarp instaliacijų laukia ir Holivudo aktorius bei režisierius Dexteris Fletcheris, parodoje netikėtai išpildęs slaptą savo svajonę atlikti Svynio Todo vaidmenį.

Daugiau informacijos apie susitikimą su kūrėjais:

https://www.facebook.com/events/231643902124285/

Daugiau informacijos apie parodą:

https://www.facebook.com/events/200083628674752/

MO muziejaus ir VCO parodos „Iš tos operos“ fragmentų pristatymas Klaipėdoje (6 nuotr.)
Skaitykite daugiau