Mitybos specialistė Vaida Kurpienė: „Jeigu norite numesti svorio, nustokite save kankinti, mėgaukitės maistu“

Vaida Kurpienė/Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-25 16:50
Sekmadienį jubiliejinėje Vilniaus knygų mugėje mitybos specialistė Vaida Kurpienė pristatė naują savo knygą „Liekna visam gyvenimui“. Knygoje autorė pateikia 10 žingsnių programą, kaip pamažu pakeisti mitybos įpročius bei teigia, kad viskas prasideda ne nuo mūsų lėkštės, bet nuo minčių.

„Manau ne paslaptis, kodėl mes čia susirinkome. Visi turime bendrą tikslą. Vaidą pažįstu gerus penkerius metus. Kai užsirašiau pas ją į sveikos mitybos kursus, mes viena kitos nepažinojome. Kursus lankiau uoliai ir viskas tapo mano gyvenimo įpročiais. Nors labai liekna netapau, bet gyvenu ženkliai geriau nei iki kursų, tai galiu jums pasakyti nuoširdžiai“, – diskusiją pradėjo vedėja Eglė Skrolytė.

Vaida viena pirmųjų Lietuvos mitybos specialisčių, kuri pradėjo teigti, kad norint būti lieknam tiesiog būtina sočiai ir skaniai pavalgyti.

Vaida Kurpienė/Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.
Vaida Kurpienė/Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.

„Jeigu esi alkanas arba valgai neskaniai, tai yra kančia, taip? Kančioje mes ilgai išbūti negalime. Kažkokį ribotą laiką galime, bet jei kankina nuovargis ar stresas, tai ilgai netruks. Tas susikaupimas, ėjimas per save, kova su savimi trunka tik ribotą laiką. Tada vėl prisivalgome ir esame toje pačioje bėdoje, jei ne gilesnėje. Tam, kad būtume liekni visą gyvenimą, reikia atrasti, kas mums skanu, vertinga, kas teikia džiugesį. Susidėlioti valgymus taip, kad kitą dieną džiaugtumėtės savo sprendimu, didžiuotumėtės savimi. Ir tuomet nebelieka kovos su savimi. Tik su savimi susidraugavus, susidėliojus mintis galima judėti toliau. Viskas prasideda nuo mūsų minčių, bet ne nuo stalo“, – savo žiniomis dalijosi autorė.

Knygos redaktorė Daina Žemaitytė negailėjo pagyrų knygai.

Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.
Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.

„Kaip patyrusi knygos redaktorė galiu pasakyti, kad knyga puiki. Sakau tai nuoširdžiai ir ne todėl, kad pati pridėjau prie jos ranką, bet dėl to, kad mes tikrai daug su Vaida dirbome ir padarėme taip, kad Vaida šiuo metu gauna labai daug laiškų su padėkomis. Knyga sudaryta iš 10 žingsnių, kiekvienas žingsnis yra iš tikro labai lengvas ir pati knyga skaitoma lengvai. Knygos pliusas, kad ji labai lengvai jums paaiškins, kaip visa tai patartina daryti“, – knygos praktiškumą pabrėžė jos redaktorė Daina Žemaitytė.

„Rekomenduoju skaityti po vieną skyrių per savaitę, nors daug kas sako, kad negali sustoti, nes labai knyga labai įtraukia ir motyvuoja. Tai už tai, kad skaitytojai negali sustoti skaityti, sakau „ačiū“ Dainai. Jei ne ji, tokios lengvai skaitomos knygos nebūtų. Kiekviename skyriuje yra praktinių užduočių ir pavyzdžių. Reikia su savimi padirbėti. Bet tai nėra kova, o tiesiog susidėliojimas. Savo gyvenimo ir aplinkos mes nelabai galime pakeisti, tačiau galime pakeisti požiūri į tai, pradėdami šiek tiek kitaip matyti“, – patarė autorė.

Vaida Kurpienė/Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.
Vaida Kurpienė/Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena/Gretos Skaraitienės nuotr.

„Ar galima suvalgyti cepelinų?“ – diskusiją provokavo Eglė Skrolytė.

„Reikia. Jeigu mes nesuvalgome, tas paskutinis kartas labai greitai ateina. Ir tada suvalgome visą kalną to maisto. Suvokimas ne dėl ko reikia, bet dėl ko aš to noriu yra esminis dalykas“, – pripažino Vaida Kuprienė.

Knygos autorė taip pat pabrėžė įdingą lyginimąsį su instagramo idealu: „Tuomet jaučiamės nelaimingi ir norime paguosti save, o tada pradedame be saiko valgyti. Pamirškite idealus ir lyginkitės tik su savimi. Svarbiausia pradėti ne nuo pirmadienio, ne nuo sausio pirmos, o nuo dabar.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai