Mitybos specialistė pataria: kaip per mėnesį sveikai numesti kelis kilogramus

Monika Stankevičienė / Lauros Pečkauskienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-26 10:24
Atėjęs pavasaris ne tik budina gamtą, tačiau skatina iš „žiemos miego“ pabusti ir visus žmones. Drastiškos dietos, pilnos sporto salės – dažnas reiškinys, kurį išvysime šiomis dienomis. Taip daryti nebūtina, įsitikinusi mitybos specialistė. Užteks vadovautis keliais praktiniais patarimais.

Pasak „Movictus“ sveikatinimo studijos įkūrėjos Monikos Stankevičienės, siekiant numesti svorio, tam tikra prasme reiškia klausyti savęs, savo organizmo ir, patartina, eksperto patarimų. Tokiu būdu svoris bus metamas sveikai, o badauti neteks.

„Mitybos koučeris – tai specialistas, kuris padeda numatyti veiksmus tikslams pasiekti ir padeda žmonėms įveikti vidinį pasipriešinimą, daryti teigiamus pokyčius ir judėti į priekį. Pati šią sritį atradau per didžiulę kovą su savimi: pasipriešinau savo vidiniams prieštaravimams, atlaikiau didelį aplinkos spaudimą. Esu įsitikinusi, jog, su tinkamo specialisto pagalba, tai padaryti gali kiekvienas. Tereikia išsikelti realius tikslus, o subalansuota mityba gali padėti numesti net 5 kilogramus per mėnesį“, – dėsto M. Stankevičienė.

Dieną reikia pradėti nuo šilto vandens, o maistu pasirūpinti rekomenduojama iš vakaro. Be to, draudžiama užsiimti saviveikla – riziką įvertinti reikia tik pakeitus mitybos įpročius.

„Rytą visuomet rekomenduoju pradėti nuo stiklinės šilto vandens ir sočių pusryčių. Tai pabudina organizmą ir virškinimo traktą, suteikia energijos produktyvios dienos darbams. Be to, toks būdas beveik garantuoja, kad nepersivalgysite vakare. Labai patartina laikytis režimo: pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai, vakarienė. Valgymus turi skirti 2,5–3 val. pertraukos. Tiek laiko užtenka organizmui atlikti savo „darbą“. Nesilaikant šios taisyklės, stringa virškinimo sistema, didėja „atsargų bagažas“ kūnui.

Beje, pildykite savo maisto dienoraštį. Stebėkite, ką suvalgote: produktai, kiekis, skaičiai, kalorijos. Taip sužinosite, ką lengvai galima pašalinti iš savo valgiaraščio. Šį užpildžius, galėsite kontroliuoti kalorijų kiekį. Tiesa, rekomenduoju jį vertinti vakarais – taip bus koreguojamas ir rytojaus maisto planas, bus keičiami vieni ar kiti produktai.“

Keisti ne tik garderobą, bet ir šaldytuvo turinį – privaloma, įsitikinusi M. Stankevičienė. O drąsa eksperimentuoti greičiau atneš norimą rezultatą.

„Pavasarį keičiame drabužius bei avalynę – pakeiskime ir šaldytuvo turinį. Po žiemos privalu atstatyti vitaminų trūkumą. Žiema savimi rūpinomės valgydami raugintus produktus, atėjus pavasariui turime galimybę skanauti šviežių vaisių, daržovių. Nepamirškite ir grūdinės kultūros: grikių, avinžirnių, avižų, ryžių, žirnių. Taip pat pieno produktų be priedų. Mano pastebėjimas: lengvinate aprangą, lengvinkite ir maisto turinį.

Tiesa, galiu drąsiai teigti, maisto raciono pertvarka lemia iki 90 proc. sėkmės. Tačiau prie to turi prisidėti judėjimas. Tai gali būti šokiai, bėgimas, ėjimas, treniruoklių salė. Suderinus šias veiklas džiaugsitės stangriu kūnu, kuris turės ir formą.

O jei klausiate apie mitybą kaip panacėją, kartais žmogaus organizmas būna per stipriai iššvaistęs savo resursus. Tokiu atveju reikalingi papildai, vitaminai. Vėlgi, rekomenduoju ne patiems tai nuspręsti, bet kreiptis į ekspertą. Svarbiausia pasitikėti savimi, išgirsti save. Neleiskite vidiniams prieštaravimas kenkti – sėkmė priklauso tik nuo jūsų.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai