Mitinge „Vėžys ne sloga“ skydliaukės vėžiu sirgusi Dovilė Šakalienė siekė atkreipti dėmesį į onkologinių ligonių bendruomenės problemas

Mitingas „Vėžys ne sloga“ / Pauliaus Peleckio / „Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-17 13:57
Atsižvelgiant į itin aukštą sergamumo onkologinėmis ligomis lygį Lietuvoje ir su tuo susijusias informacijos, paslaugų, gydymo bei duomenų rinkimo problemas ketvirtadienį buvo organizuotas mitingas „Vėžys ne sloga“. Juo organizatoriai siekia atkreipti valdžios, visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį bei paskatinti praktinių sprendimų inicijavimą.

Mitingą padėjo surengti skydliaukės vėžiu sirgusi Dovilė Šakalienė.

Pasak mitingo organizatorės, krūties vėžiu sirgusios ir uždarą onkologinių ligonių grupę „Vėžys ne sloga“ įkūrusios vilnietės Vaivos Mickuvienės – tai mitingas, skirtas supažindinti ir atkreipti dėmesį į didelės onkologinių ligonių bendruomenės problemas bei nušviesti, kokių prevencinių ir būtinųjų priemonių privaloma imtis ateityje. 

Mitingas „Vėžys ne sloga“ / Pauliaus Peleckio / „Žmonės Foto“ nuotr.
Mitingas „Vėžys ne sloga“ / Pauliaus Peleckio / „Žmonės Foto“ nuotr.

„Vėžys yra dažniausia mirties priežastis amžiaus grupėje iki 70 metų, todėl šis klausimas turi tapti svarbia politinės darbotvarkės dalimi. Sparčiai auganti sergančiųjų bendruomenė stokoja paslaugų ir pagalbos – nuo gydymo iki socialinės, psichologinės ar teisinės pagalbos. Be to, pastebima prevencijos stoka. Žinoma, dar vienas labai svarbus veiksnys paskatinęs mitinguoti – diskriminacija (atleidimai iš darbo, aplinkinių baimė užsikrėsti, jautrumo stoka, stigmatizavimas, perdėti lūkesčiai,  kai tikimasi, kad chemoterapijos metu žmogus puikiai atrodys, našiai darbuosis ir jam nereikės jokios pagalbos. Be to, labai trūksta informacijos  apie onkologiniams ligoniams teikiamas nemokamas paslaugas bei gydymo metodus, jų rezultatus – koks išgyvenamumas, susirgus tam tikra vėžio forma bei taikant tam tikrą gydymo būdą. Dėl šių priežasčių nusprendėme surengti mitingą. Viliamės, jog tokiu būdu būsime išgirsti“, – teigė V. Mickuvienė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai