Mitas, kad vienišiai nelaimingi, paneigtas: vienatvė turi savo privalumų

Mergina parke / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-30 15:00
Daugelis garsiai kalba apie vienatvės minusus: baimę likti vienišam amžinai, liūdesį, artimo žmogaus trūkumą ir pan. Vedami tokių minčių žmonės skuba daryti netinkamus sprendimus ir griebia pirmą pasitaikiusį asmenį į poras. Tačiau vienatvė turi nemažai privalumų.

Pirmiausia tapkite laimingi patys, o tada ieškokite antrosios pusės. Tačiau prieš tai įvertinkite vienatvės pliusus, kurių yra visai nemažai.

Legendinė visiems gerai žinoma vienišė Bridžita Džouns siaubingai bijojo likti viena, o Kerė iš serialo „Seksas ir miestas“, nuolat kovodavo tai su vienatve, tai aistringa meile. Visgi atsakymas vienas – pirmiausia tapkite laimingi patys, o tada ieškokite antrosios pusės. Tačiau prieš tai įvertinkite vienatvės pliusus, kurių yra visai nemažai.

Istoriškai žvelgiant, gyvenimo prasmė visada buvo šeima, palikuonys, o gyventi vienam buvo nepriimta. Tačiau XX a. moterys pamažu tapo vis labiau savarankiškesnės, emancipuotos. O vėliau, įsigalės miesto kultūrai, kiekvienas norėjo būti nepriklausomas ir savarankiškas.

Visgi visuomenėje įsigalėjusi mintis, kad vienišiai yra nelaimingi, yra mitas. Daugybė vienišių yra patenkinti: jie turi draugų, keliauja, siekia karjeros. Tačiau aplinkiniai jiems kala į galvą, kad laimės nėra tol, kol neturi antrosios pusės. Tačiau dabar daugybė žmonių džiaugiasi vienatvės teikiamais privalumais.

TAIP PAT SKAITYKITE: 15 dalykų, kuriuos turite padaryti dėl savęs

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

10 vienatvės privalumų

  • Savo laiko šeimininkas. Nereikia prie nieko derintis, žmogus yra savo laiko ir laisvalaikį planuoja pats, su niekuo nesitardamas.
  • Dienotvarkė nepriklauso nuo vaikų ar sutuoktinio. Nuo šių žmonių dažniausiai priklauso dienotvarkė, savaitgaliai, atostogos. Daugelis šeimas sukūrusių šeimą ilgam praranda individualumą. Tai vienišiems žmonėms negresia.
  • Su niekuo nereikia dalytis bendromis pajamomis. Vienišiai savo išlaidas gali planuoti taip, kaip jie patys nori. Jiems nereikia sutuoktinio atsiklausti, ar gali nusipirkti brangesnius batus, ar pusę algos gali išleisti kelionei. Deja, sukūrus šeimą, kiekvienas uždirbtas centas turi būti išleistas atsakingai.
  • Savirealizacija. Vieniši žmonės turi ir daugiau laiko, ir galimybių tobulinti save: mokytis, plėsti akiratį. Jiems visiškai nesudėtinga išvykti stažuotis keliems mėnesiams į kitą šalį, studijuoti ir pan. Jiems kur kas lengviau megzti naujas pažinti ir jas puoselėti, nes jie turi daugiau laiko susitikti. Beje, daugiau laiko galite skirti ir savo pomėgiams: žvejybai, kinui, sportui, kelionėms.
  • Galite mėgautis gyvenimu. Dalyvaujate vakarėliuose, keliaujate, pramogaujate. Be sąžinės graužaties galite flirtuoti su bet kuriuo vyru. Ir dėl to jums niekas nieko negali pasakyti – jūs laisvas paukštis.
  • Galite nesukti galvos dėl buities. Nereikia sukti galvos, ką gaminti vakarienei visai šeimai, nebūtina rūpintis idealia namų tvarka. Norite – tvarkotės, norite – iki išnaktų žiūrite filmus.
„Shutterstock“ nuotr.
„Shutterstock“ nuotr.
  • Laikas karjerai. Esate vieniša? Nerimaujate, kad nesusirasite antrosios pusės? Nusiraminkite. Kaip sakoma, darbas padės užsimiršti. O jei jūs mėgstate savo darbą, tada išvis galite siekti karjeros aukštumų. Kai sukūrę šeimas bendradarbiai kuo greičiau skuba pas vaikus ir antrąsias puse, jūs kuo ramiausiai galite dirbti viršvalandžius. O tai vadovybei daro didelį įspūdį – žmogus, kuris gali tiek daug laiko skirti darbui, nėra toks dažnas atvejis. Naudokitės tuo. Jūsų laikas šeimai dar ateis.
  • Mažiau atsakomybės. Sutuoktinis, vaikai, buitis, namai, augintiniai ir kiti dalykai reikalauja labai daug atsakomybės. Būdami vieniši, jūs jos išvengiate, todėl patiriate mažiau streso. Patikėkite, skubėti iš mokyklos ar darželio pasiimti vaikus, pagaminti vakarienę, sutvarkyti namus, suplanuoti atostogas ir atlikti daugybę kitų darbų yra rimtas iššūkis. Tad mėgaukitės savo vienatve, kol dar galite.
  • Įvairesnės seksualinės patirtys. Tyrimai rodo, kad susituokusių porų seksas geresnis ir dažnesnis nei vienišių. Tačiau vienišiai gali mėgautis įvairesniu ir netikėtu seksu, nes jie yra linkę į didesnę seksualinę įvairovę.
  • Vienatvė – geriau nei nelaimingi santykiai. Ar jūs turėjote karčios patirties su priešingos lyties atstovais? Santykiai ne kartą nenusisekė? Ar jaučiate palengvėjimą, kai esate vieniša? Patikėkite, geriau būti vienai, nei su netinkamu žmogumi. Netinkamas žmogus gali jus žlugdyti, jausitės nelaiminga.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką reiškia būti gera drauge? Pasitikrinkite, ar tokia esate

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai