Mitai ir faktai apie maistą, kuris padeda atsikratyti svorio

Obuolių actas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-14 11:15
Ar vartodami kokosų aliejų ir kokosus, obuolių sidro actą, acai uogas, baltyminius kokteilius ir kofeiną galime atsikratyti nereikalingo svorio?

Kurie maisto produktai tik prisidengia lieknėjimo etikete, o kurie iš tikrųjų gali padėti pagražinti linijas? Daktaras Shankeris Pasupathy, vyresnysis konsultantas ir direktorius iš „LIFE“ centro, esančio Singapūre, atskleidžia, jog ne viskas auksas, kas auksu tviska. 

Kokosų aliejus ir kokosų pienas

Kokosų aliejų ir kokosų pieną sudaro vidutinės grandinės sočiosios riebalų rūgštys, kurios yra sveikesnės, nei sočiosios riebalų rūgštys randamos mėsoje ir pieno produktuose. Nors du atlikti tyrimai parodė, kad pirmojo spaudimo kokosų aliejus (30 ml kokosų aliejaus buvo vartota kasdien, nuo 4 iki 12 savaičių) padėjo sumažinti liemens apimtį, bet ne numesti svorio. Teisybė, jog tiek kokosų aliejų, tiek  pieną reikėtų vartoti saikingai, nes jie turi nemažai kalorijų.  

Obuolių actas

Obuolių actas gali turėti naudos sveikatai, tačiau kaip tai susiję su kilogramų tirpimu? Tikinama, kad obuolių acto vartojimas prieš valgį gali kontroliuoti apetitą ir padėti organizmui deginti riebalus. Tačiau šis teiginys nebuvo įrodytas moksliniais tyrimais. Priešingai, yra tam tikrų nuomonių, kad dažnas šio acto vartojimas gali sukelti gerklės dirginimą. Jis taip pat gali neigiamai sąveikauti su kai kuriais maisto papildais ir vaistais, tokiais kaip, tarkime, insulinas.

Acai uogos

Acai uogų gimtinė yra Pietų Amerika. Jose daug antioksidantų, kurios saugo organizmą nuo neigiamo laisvųjų radikalų poveikio. Šie antioksidantai – antocianinai, apsaugo nuo vėžio, širdies ligų, diabeto ir neurologinių ligų. Tačiau yra mažai įrodymų, kad acai uogos, kurios gali būti vartojamos šviežios, šaldytos, skystos, milteliais, kapsulėmis, turi įtakos lieknėjimui. Be to, acai uogos yra brangios. Štai kitos uogos, pavyzdžiui, mėlynės, gervuogės ir avietės gali duoti tos pačios naudos kur kas mažesnėmis sąnaudomis.

Baltymų kokteiliai

Jeigu įprastą valgį pakeisite baltymų kokteiliu, sumažinsite savo suvartojamų kalorijų kiekį ir tuo pačiu numesite svorio. Kita vertus, jūs ne tik negausite organizmui būtinų maistinių medžiagų vien tik iš baltymų kokteilio, bet ir praleisite pagrindinius valgymus. Todėl, gali būti, atsiras poreikis užkandžiauti nesveiku maistu po valandos ar dviejų. 

Kofeinas

Kofeinas gali laikinai nuslopinti apetitą, todėl taip sumažinsite suvartojamų kalorijų kiekį, ir gal net numesite svorio. Visgi, toks svorio netekimas bus laikinas. Atlikti tyrimai nerodo ryšio tarp kofeino vartojimo ir svorio numetimo. Kofeino galima rasti daugelyje gėrimų, šokolade, papilduose ir vaistuose, tačiau verta atsiminti, kad per didelis jo kiekis gali būti kenksmingas sveikatai, ir pasireikšti nerimu, pykinimu, padidėjusiu kraujospūdžiu. 

„Nors mes visi tikime, kad egzistuoja maistas, kuris stebuklingai padės atsikratyti kilogramų, visgi reikia valgyti sveikai, kontroliuoti suvartojamų kalorijų kiekį, ypač paprastųjų angliavandeniuų, ir užsiimti fizine veikla. Svarbiausia yra sudeginti daugiau kalorijų, nei suvartojame“, – sako daktaras Shankeris Pasupathy.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai