Mitai apie miegą: pats metas liautis jais tikėjus

Nemiga / „Fotolia“ nuotr.
Nemiga / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-05-15 21:09
AA

Manote, kad savaitgalį galėsite kompensuoti darbo dienų nemigos valandas ar esate įsitikinę, kad miegoti reikia ne daugiau ir ne mažiau nei 8 valandas? Labai klystate. Visa tai tėra ne itin teisingi mitai apie miegą.

Jais vadovautis nederėtų ir tokias tiesas vertėtų priimti ganėtinai kritiškai. Kokių dar mitų apie miegą esame girdėję? Visus juos griauna tinklalapis allure.com.

Mitas: savaitgalį pagaliau galėsiu išsimiegoti

Kad ir kaip maloniai skamba ilgas savaitgalio rytas lovoje, kai darbo dienomis tenka anksti keltis, taip elgtis išties nederėtų. Miegas – tai ne gardus užkandis, kurį galite pasidėti į stalčiuką ir suvalgyti kitą dieną.

Jei savaitgalį nuspręsite ilgiau pagulinėti lovoje, jums tai atsirūgs darbo dieną. Klausite, kaip? Naktį užmigti bus kur kas sunkiau, dėl to ir ryte kelsitės daug vangiau.

Miego sutrikimų centro Niujorke vadovas Michaelis Thorpy tikina, kad savo sveikatai didžiausią pliusą užsidėsite, jei susidarysite savo miego režimą ir jo laikysitės visas septynias dienas per savaitę – tai puikus būdas ir norint turėti daugiau energijos.

Mitas: taurė vyno vakare padės geriau užmigti

Vynas galbūt ir padeda atsipalaiduoti ir kiek lengviau užmigti, bet geriau išsimiegoti jis tikrai nepadės. Alkoholis itin kenkia normaliam miego ciklui, būtent dėl to, vakare kiek jo paragavus, naktį tenka pakanka dažnai prabusti.

Taip pat skaitykite: Užmigti per minutę padės metodas „4–7–8“

Miego ekspertai tikina, kad norint geriau išsimiegoti, alkoholio vartoti visai nederėtų, mat naktį, praėjus maždaug penkioms valandoms po to, kai užmigote, tikrai teks prabusti, o tuomet vėl grįžti į sapnų karalystę gali jau ir nebepavykti.

Mitas: šiltame miegamajame geriau miegosis

Tikrai ne, jei jame bus per karšta. Jūsų miegamajame temperatūra jokiu būdu neturėtų viršyti 20 laipsnių šilumos. Gali būti ji ir žemesnė, tokiu atveju gausite dar vieną pliusą – vėsi tempratūra gali padėti atsikratyti ir nereikalingų kilogramų. Remiantis JAV Miego asociacijos surengtu tyrimu, vėsi temperatūra greitina medžiagų apykaitą ir todėl organizmas sudegina daugiau kalorijų.

Mitas: kiekvieną naktį reikia išmiegoti 8 valandas

Aštuonių valandų taisyklė kartota jau tiek daug kartų, kad daugelis žmonių ją jau pradėjo laikyti faktu, vis tik tiesa yra kitokia. Nėra jokio magiško skaičiaus, nustatančio ar apibrėžiančio, kiek valandų kiekvienam žmogui reikėtų miegoti.

Mieganti moteris / Fotolia nuotr.

Taip pat skaitykite: Įdomūs ir keisti faktai apie miegą

Vieniems visiškai užtenka per naktį miegoti šešias valandas, kitiems reikia aštuonių, o treti visiškai išsimiega tik po dešimties valandų. Vieno, visiems tinkančio varianto iš tiesų nėra.

Mitas: prieš miegą nereikėtų užsiimti jokia aktyvia veikla

Daugeliu atvejų šis mitas yra teisingas, tačiau tik ne tada, kai kalbama apie seksą. Jis ne tik padės geriau užmigti, bet ir leis atsipalaiduoti bei pamiršti visus dienos rūpesčius. Štai jums ir dar viena priežastis juo užsiimti.

Mitas: ilgas pogulis dieną padės pasijusti geriau

Tikrai ne. Jei įprasite eiti pietų pogulio, savo miego ciklą tik dar labiau sutrikdysite. Tai tarsi užburtas ratas: kuo dieną ilgiau miegosite, tuo sunkiau užmigti seksis vakare. Taigi, jei jaučiate, kad dieną visiškai neturite jėgų, prigulti tikrai galite, tačiau neleiskite sau miegoti ilgiau kaip 30 minučių. Miego ekspertai tikina, kad poilsiui užtektų ir vos 15 minučių.

Mitas: maistas vakare kenkia miego kokybei

Geros naujienos naktiniams smaguriams – nedidelis, daug angliavandenių ir šiek tiek baltymų turintis užkandis likus valandai ar dviem iki miego smegenims padeda gaminti serotoniną, kuris padeda nusiraminti ir atsipalaiduoti.

Taigi jei labai norisi valgyti, šaldytuve pasieškokite liesų ledų, paskaninkite juos šviežiomis uogomis ar vaisiais ir mėgaukitės. Jei šis variantas netinka, taip pat galite skanauti ryžių paplotėlį su šaukšteliu riešutų sviesto.