Mirga Gražinytė-Tyla išrinkta geriausia pasaulyje dirigente

Mirga Gražinytė-Tyla / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-04 13:27
„Classic FM“ geriausių pasaulio dirigenčių sąrašo viršuje – lietuvė Mirga Gražinytė-Tyla.

Radijo stotis „Classic FM“ metų geriausia dirigente pripažino Mirgą Gražinytę-Tylą. Iš visų dirigenčių moterų, būtent lietuvė pripažinta kaip vienareikšmė lyderė.

Ugningu dirigavimu Mirga kaitina publiką visame pasaulyje. Ji dirbo su daugybe orkestrų, dirigavo operoms Heidelberge, Zalcburge, Berlyne ir Berne, Jungtinėse Valstijose dirbo su Sietlo ir San Diego simfoniniais orkestrais, Niujorke debiutavo su Juilliardo orkestru. Šiemet Prezidentė Dalia Grybauskaitė Mirgai Gražinytei-Tylai įteikė medalį „Už nuopelnus Lietuvai“ ir pavadino ją geriausia savo šalies ambasadore.

Vasarą dirigentė pirmąsyk tapo mama. Pasidžiaugusi motinyste iki rudens, dabar ji toliau diriguoja Birmingamo simfoniniam orkestrui „Symphony Hall“ koncertų salėje ir orkestro gastrolėse po pasaulį.


Dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla. / BNS nuotr.
Dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla. / BNS nuotr.

Šiais metais per „Žmonės 2019“ apdovanojimus Mirga išrinkta „Metų muzikos žmogumi“.

Sausio pabaigoje Mirgai įteiktą statulėlę atsiėmė jos tėvai. Kviečiame prisiminti Mirgos išsakytą jautrią kalbą, kurią perdavė jos tėvai:

„Nuoširdžiai dėkoju už garbingą įvertinimą. Ruošiu „Čiurlionio jūrą“ atlikimui. Atlikimui Anglijoje, šių metų vasario 16 dieną. Labai kviečiu visus atvažiuoti. Birmingemas! Prisimenu, Čiurlionio žodžius: „Žvalgykitės nuo aukštų bokštų. Svarstau, turbūt vidinių bokštų... Prisimenu ir garsaus festivalio direktorių, neseniai nustebinusį: „Žinoma! Žinoma girdėjau apie Čiurlionį. Puikūs jo darbai.

Labai tikiuosi, kad nereikės ilgai laukti, kol Vilniaus oro uostas bus pavadintas didžiausio mūsų kompozitoriaus ir dailininko vardu.

Svajoju, apie koncertų salę, kurios neregėjo ne tik Vilnius ir Lietuva, bet ir visas pabaltijys. Svajoju, kad visi svajotumėt be ribų, o susvajoję – uoliai pildytume. Tiesiog pildytume, įgyvendintume savo svajones, pamatytas besižvalgant nuo aukštų bokštų.“

Apdovanojimų
partneriai:

Naujausi straipsniai