Mirė žymus Lietuvos architektas Vytautas Brėdikis

Architektas prof. Vytautas Brėdikis / Vytauto Brėdikio jaunesniojo ir V.Valuckienės nuotr.
Autorius: BNS, Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-15 19:32
Eidamas 91-uosius mirė vienas žymiausių Lietuvos architektų, buvęs Vilniaus dailės akademijos (VDA) rektorius profesorius Vytautas Brėdikis.

Apie tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė akademija, reikšdama užuojautą architekto šeimai ir artimiesiems. „Visiems jį pažinojusiems architektams, kolegoms ir draugams tai – nepataisoma netektis“, – rašo VDA.

Vytauto Brėdikio gedi ir Lietuvos architektų sąjunga: „2021 m. sausio 15 d. mirė profesorius Vytautas Brėdikis, vienas žymiausių Lietuvos architektų, pedagogas ir nuostabus žmogus. Nuoširdžiai užjaučiame artimuosius, draugus. Tai didelė netektis visai Lietuvos architektų bendruomenei.“

Dr. Milda Brėdikytė, prof. Vytautas Brėdikis ir Antanas Andrijauskas / V.Valuckienės nuotr.
Dr. Milda Brėdikytė, prof. Vytautas Brėdikis ir Antanas Andrijauskas / V.Valuckienės nuotr.

Dėl V.Brėdikio netekties užuojautą artimiesiems bei kolegoms pareiškusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, tvirtino, kad savo darbais V.Brėdikis „žymiai prisidėjo prie tokio Vilniaus veido, kokį gerai pažįstame šiandien“.

„Jis projektavo vilniečių namus ir viešąsias erdves ir taip savo mintimis išliks su mumis ilgiems laikams. Tačiau neįkainojamu palikimu Lietuvai liks jo pastangomis užauginta architektų ir Vilniaus dailės akademijos absolventų karta. Jaučiuosi dėkinga ir reiškiu nuoširdžią užuojautą velionio profesoriaus V.Brėdikio artimiesiems“, – sako parlamento vadovė.

1930-aisiais Biržuose gimęs V. Brėdikis 1955-aisiais baigė tuometinį  Dailės institutą (dabar VDA), dešimtmetį dirbo Miestų statybos projektavimo institute, vėliau dėstė VDA, 1988–1993 metais buvo akademijos rektoriumi.

Pagal jo projektus su kolegomis pastatyti Vilniaus Antakalnio ir Lazdynų gyvenamieji rajonai, autobusų stotis, taip pat ir VDA mokomasis korpusas, tiltas per Vilnią.

Architektas prof. Vytautas Brėdikis /  Vytauto Brėdikio jaunesniojo nuotr.
Architektas prof. Vytautas Brėdikis / Vytauto Brėdikio jaunesniojo nuotr.

Architektas parengė Vilniaus universiteto Skargos kiemo restauravimo projektą, projektavo tipinius gyvenamuosius namus,  kaimo mokyklas, skulptūrinių bei antkapinių paminklų architektūrines dalis, apipavidalino interjerų, parodų ekspozicijų.

Be kitų premijų, V. Brėdikis po Lietuvos nepriklausomybės yra gavęs Gedimino ordino Komandoro kryžių, Lietuvos architektų sąjungos Architektūros riterio ordiną.

Naujausi straipsniai