Mirė žymi britų rašytoja Hilary Mantel

Hilary Mantel / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Eidama 71-uosius mirė istorinių romanų rašytoja Hilary Mantel – pirmoji britų autorė, dukart laimėjusi Bookerio premiją, penktadienį pranešė jos leidykla.

„Mums skauda širdį dėl mylimos rašytojos Hilary Mantel mirties. Mintimis esame su jos draugais ir šeima, ypač su jos vyru Geraldu“, – sakoma „4th Estate Books“ pranešime, nepateikiant kitų detalių.

„Tai skaudi netektis ir mes galime tik būti dėkingi, kad ji paliko mums tokių nuostabių kūrinių“, – priduriama pranešime.

Hilary Mantel / AFP/„Scanpix“ nuotr.

H.Mantel pelnė Bookerio premiją už kūrinius „Vilko dvaras“ (Wolf Hall) ir „Pateikite kūnus“ (Bring Up the Bodies).

„Hilary Mantel – viena geriausių šio amžiaus anglų romanistų, o jos mylimi kūriniai laikomi šiuolaikine klasika. Jos labai trūks“, – paskelbė leidykla.

Buvęs „4th Estate Books“ leidybos direktorius Nicholas Pearsonas žinią apie rašytojos mirtį pavadino „sukrečiančia“.

Hilary Mantel / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Hilary pasaulėžiūra buvo nepaprasta: ji tiek šiuolaikiniuose, tiek istoriniuose romanuose analizavo pasaulį ir atskleidė, kaip jis veikia. Kiekviena jos knyga yra šviesių sakinių, nepamirštamų personažų ir nepaprastų įžvalgų nepakartojama pynė“, – sakė N.Pearsonas.

„Atrodė, kad ji žino viską. Ilgą laiką ja žavėjosi kritikai, bet „Vilko dvaro“ trilogija atvėrė jai didžiulį skaitytojų ratą, kurio ji seniai nusipelnė“, – pridūrė jis.

Skaitykite daugiau