Mirė teatro ir kino aktorius Algirdas Paulavičius

Algirdas Paulavičius / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: BNS ir Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-23 18:34
Mirė Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro ir kino aktorius Algirdas Paulavičius. Apie 77-erių aktoriaus mirtį pranešė teatro aktorė, jo kolegė Toma Razmislavičiūtė-Juodė.

Liūdna naujiena apie žinomo aktoriaus netektį jo kolegė Toma Razmislavičiūtė-Juodė pasidalijo socialiniuose tinkluose. 

„Ilsėkitės šviesoje, mylimas Maestro.
Dėkoju už suteiktą didingą dovaną – dirbti kartu“, – rašė ji.

Žinią BNS patvirtino ir teatro meno vadovas Aleksandras Špilevojus. Pasak jo, 77-erių aktorius su sunkia liga kovojo jau ilgą laiką.

Algirdas Paulavičius su žmona Irena / Viganto Ovadnevo nuotr.
Algirdas Paulavičius su žmona Irena / Viganto Ovadnevo nuotr.

A.Paulavičius gimė 1943 metais Kėdainiuose. J.Miltinio studiją jis baigė 1966-aisiais, iš karto po to ėmė darbuotis Panevėžio dramos teatre, kur sukūrė kelias dešimtis vaidmenų. Tarp jų – Figaro vaidmuo spektaklyje „Sevilijos kirpėjas“, Juozapo II-ojo vaidmuo „Amadėjuje“, Veršinino vaidmuo A.Čechovo „Trijose seseryse“ ir kiti.

Algirdas Paulavičius ir Nijolė Narmontaitė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Algirdas Paulavičius ir Nijolė Narmontaitė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Aktorius vaidino filmuose „Tadas Blinda. Pradžia“, „Žaizdos žemės mūsų“, „Turtuolis, vargšas“, „Skrydis per Atlantą“, „Mirtis užkulisiuose“, „Pilotas“, „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“ ir kituose.

2013 metais menininkas buvo išrinktas  labiausiai nusipelniusiu panevėžiečiu kultūros srityje – už indėlį į Panevėžio teatro meno kultūrą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai