Mirė „Simpsonų“ kūrėjas Samas Simonas

Simpsonų šeima
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-03-10 07:12
Sekmadienį savo namuose Los Andžele mirė vienas iš „Simpsonų“ kūrėjų Samas Simonas – 59-erių vyrą pakirto storosios žarnos vėžys.

Samui Simonui ši liga buvo diagnozuota 2012-ųjų pabaigoje ir tada medikai jam pasakė, kad gyventi jam liko viso labo apie pusė metų. Iš karto po šios diagnozės jis nusprendė prieš mirtį visus per gyvenimą uždirbtus pinigus išdalinti labdaros organizacijoms.

„Man malonu tai daryti. Nesijaučiu taip, tarsi tai būtų mano pareiga“, – „Hollywood Reporter“ 2013-aisiais sakė jis.

„All Over Press“ nuotr.
„All Over Press“ nuotr.

Scenarijaus autoriui ir prodiuseriui 25 metus rodomi „Simsponai“ sukrovė milijoninį turtą, kurio jis pats teigė nesureikšminantis ir neskaičiuojantis. Samas Simonas buvo du kartus vedęs, tačiau abi santuokos iširo. Vaikų jis neturi, o savo šeima, kaip pats teigė, yra visiškai pasirūpinęs.

Samas Simonas norėjo, kad už jo pinigus būtų ginamos gyvūnų teisės bei padedama badaujantiems žmonėms. Jis norėjo išnaikinti prastai prižiūrimus pakelės zoologijos sodus bei uždrausti gyvūnų išnaudojimą įvairiuose pasirodymuose ir medicininius eksperimentus su gyvūnais. Taip pat jo iniciatyva buvo įsteigta šunų prieglauda Malibu.

„All Over Press“ nuotr.
„All Over Press“ nuotr.

Samas Simonas kartu su Mattu Groeningu prieš 25-erius metus sukūrė populiarųjį ir vis dar gyvuojantį serialą „Simpsonai“. Scenarijaus autorius ir prodiuseris už savo darbą yra pelnęs net devynias „Emmy“ statulėles. Nors Samas Simonas „Simpsonų“ nebekūrė nuo 1993-iųjų metų, tačiau jis vis tiek visą laiką buvo laikomas šio serialo vykdomuoju prodiuseriu ir kasmet iš „Simpsonų“ uždirbdavo po keliasdešimt milijonų dolerių.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai