Mirė „Louis Vuitton“ dizaineris Virgilas Abloh: 41-erių kūrėją pasiglemžė vėžys

Virgilas Abloh / Scanpix nuotr.
Autorius: 15min, Žmonės.lt
Publikuota: 2021-11-28 22:01
Mados pasaulis liūdi – po kelis metus trukusios kovos su su retos ir agresyvios formos vėžiu mirė „Louis Vuitton“ vyriškosios linijos dizaineris, mados namų „Off-White“ įkūrėjas Virgilas Abloh. Jam buvo vos 41-eri.

Skaudi žinia buvo paskelbta dizainerio „Instagram“ paskyroje. Kaip rašo thesun.co.uk, Virgilo Abloh mirtis daugeliui sukėlė šoką, nes apie onkologinę ligą jis viešai nekalbėjo.

„Esame sugniuždyti pranešdami, kad mirė mūsų mylimas Virgilas Abloh, atsidavęs tėvas, vyras, sūnus, brolis ir draugas.

Jis paliko savo mylinčią žmoną Shannon Abloh, vaikus Lowe Abloh ir Gray Abloh, seserį Edwina Abloh, tėvus Nee ir Eunice Abloh bei daugybę brangių draugų ir kolegų.

Daugiau nei dvejus metus Virgilas atkakliai kovojo su reta ir agresyvia vėžio forma – širdies angiosarkoma. Nuo tada, kai 2019 m. jam buvo diagnozuota ši liga, jis nusprendė ištverti kovą privačiai. Dizaineriui buvo atlikta daugybė sudėtingų gydymų, tuo pat metu jis vadovavo kelioms svarbioms institucijoms, apimančioms madą, meną, ir kultūra.

Virgilas Abloh / Scanpix nuotr.
Virgilas Abloh / Scanpix nuotr.

Nepaisant visko, jo darbo etika, begalinis smalsumas ir optimizmas niekada nesusvyravo. Virgilą paskatino atsidavimas savo amatui ir savo misijai atverti duris kitiems ir sukurti kelius į didesnę lygybę meno ir dizaino srityse. Jis dažnai sakydavo: „Viskas, ką darau, yra skirta mano 17 metų amžiaus versijai“, giliai tikint meno galia įkvėpti ateities kartas.

Dėkojame jums visiems už meilę ir palaikymą bei prašome privatumo, kai mes gedėsime ir švęsime Virgilo gyvenimą“, – rašoma socialiniame tinkle.

Be mados pasaulio V.Abloh taip pat buvo verslininkas ir didžėjus. 2012 m. jis Milane įkūrė mados namus „Off-White“ ir iki mirties ėjo generalinio direktoriaus pareigas.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai