Mirė Lietuvos kalinių globos draugijos pirmininkė Milda Bliumenzonienė

Milda Bliumenzonienė/ „Do you photography“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-05 12:54
Po sunkios ligos penktadienio naktį mirė Lietuvos kalinių globos draugijos reabilitacinio centro vadovė Milda Bliumenzonienė.

Tremtyje gimusi visuomenininkė M.Bliumenzonienė sunkiai sirgo. Gyvybė užgeso moteriai einant 63-iuosius gyvenimo metus.

Liūdną žinią apie mirtį paskelbė M.Bliumenzonienės artimieji asmeniniame moters feisbuko puslapyje. Jie paprašė supratimo ir ramybės šiuo šeimai sunkiu metu. Kur bus galima atsiveikinti su velione, kol kas nepranešama, informacija bus patikslinta vėliau.

Tokių kaip Milda žmonių dėka mūsų pasaulis tampa geresnis ir teisingesnis.

Milda Bliumenzonienė / Andriaus Ufarto nuotr.
Milda Bliumenzonienė / Andriaus Ufarto nuotr.

2015 metais Kalinių globos draugijos socialinio centro vadovė Milda Bliumenzonienė Vilniaus rotušėje buvo apdovanota šv. Kristoforo statulėle už žmogiškumą ir kilnią širdį.

Ji buvo viena iš Lietuvos kalinių globos draugijos steigėjų, Socialinės priežiūros centro vadovė nuolat padėjo nuteistiesiems, išėjusiems iš įkalinimo įstaigų. Rūpinosi, kad šie Centre gautų ne tik nakvynę ir valgį, bet ir mokėjo suteikti žmonėms viltį, įkvėpė pasitikėjimo savimi, motyvavo dirbti, mokytis, ugdyti kompetencijas.

M.Bliumenzonienė taip pat yra įrašyta į garbingą 100 žymiausių moterų sąrašą, sudarytą Lietuvos 100-mečio proga. 

Šalies vadovai penktadienį artimiesiems, kolegoms išreiškė užuojautą dėl visuomenininkės, kalinių globėjos Mildos Bliumenzonienės mirties.

„Netekome asmenybės, savo gyvenimą paskyrusios nuteistųjų integracijai į visuomenę, nenuilstančiai tikėjusios žmonių geranoriškumu ir viltimi gyventi kitaip – prasmingiau, atsakingiau“, – teigė prezidentas Gitanas Nausėda.

„M.Bliumenzonienė – atsidavimo žmogui pavyzdys, esame dėkingi jai už pastangas mažinti visuomenės grupių atskirtį, prisidėti prie būtinos pagalbos nuteistųjų artimiesiems ir šeimų nariams“, – sakė šalies vadovas.

Užuojautą M.Bliumenzonienės artimiesiems ir bendražygiams išreiškė ir teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. „Tai buvo šviesą spinduliuojanti, jautri ir atkakli moteris, daug prisidėjusi skleidžiant visuomenėje supratimą, kaip svarbu ištiesti pagalbos ranką suklydusiam žmogui“, – rašoma užuojautoje. „Tokių kaip Milda žmonių dėka mūsų pasaulis tampa geresnis ir teisingesnis“, – užuojautos žodžius cituoja BNS.

Naujausi straipsniai