Mirė legendinis grupės BIX gitaristas Skirma

Grupės BIX bosistas Skirmantas Gibavičius-Skirma / Grupės archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-10-27 18:05
Lietuvos muzikos pasaulį apskriejo liūdna žinia. Spalio 26-ąją anapilin iškeliavo buvęs grupės BIX bosistas Skirma – Skirmantas Gibavičius.

Žinia apie netektį portalui Žmonės.lt patvirtino grupės lyderis Saulius Urbonavičius-Samas. Pasak BIX lyderio, S.Gibavičius mirė globos namuose.

„Labai liūdna. Jo likimas tragiškas, paskutiniu metu mes jo nebematėme. Skirma gyveno globos namuose“, – sakė S.Urbonavičius.

Samas priminė, kad S.Gibavičiaus paliko didžiulį pėdsaką grupės istorijoje.

„Iš tikrųjų, tai mūsų pats ryškiausias grupės narys, buvęs kartu pačiais ryškiausiais grupės veiklos metais. Didžioji dalis BIX albumų įrašyta kartu su juo, apkeliauta dalis pasaulio“, – Žmonės.lt sakė Samas.

S.Gibavičius grupėje grojo nuo 1990-ųjų iki 2004-ųjų. S.Urbonavičius prisiminė, kad Skirmantas buvo kviestas ir į 2017 metais vykusį grupės 30-mečio koncertą, tačiau buvęs bosistas atsisakė dalyvauti dėl sveikatos problemų.

Kaip anksčiau buvo užsiminęs grupės lyderis, deja, Skirma neatlaikė rokenrolinio gyvenimo būdo. Pašlijus psichinei sveikatai buvęs ilgametis BIX gitaristas gyveno specialiame pensione.

Jautrų ir šiltą įrašą apie Skirmantą Gibavičių feisbuke paviešino aktorius, režisierius Darius Miniotas.

„Šį pasaulį netikėtai paliko mano draugas, geriausias ir artimiausias audringos jaunystės prietelius, visų gražiausių, beprotiškiausių ir jautriausių jauno ir nesustabdomo rock'n'rollinio gyvenimo akimirkų liudininkas ir bendrininkas, puikiausias muzikinis partneris „Šiaurės krypties“ laikais bei įvairiose kitose mūsų roko ir neroko grupėse ir projektuose, nerealiai talentingas muzikantas, literatūrininkas, dvasinių kelių ieškotojas ir neprilygstamas fantazuotojas, vienok plačiausiai žinomas kaip BIX'ų bosistas Skirma, Skirmantas Gibavičius“, – rašė Darius Miniotas.

Jis pranešė, kada vyks atsisveikinimas ir laidotuvės bei perdavė šeimos prašymą. „Tai labai netikėtas smūgis ir nemaža našta Skirmanto artimiesiems. Šeima prašo nenešti gėlių, krepšelių, vainikų“, – rašė D.Miniotas ir pridūrė, kad labiausiai Skirmanto šeimai dabar praverstų finansinė parama.

Vakar šį pasaulį netikėtai paliko mano draugas, geriausias ir artimiausias audringos jaunystės prietelius, visų...

Posted by Darius Miniotas on 2020 m. spalio 27 d., antradienis

Apie Skirmos mirtį grupė BIX pranešė savo feisbuko puslapyje.

„R.I.P. Liūdna žinia! Mus paliko SKIRMA. Tegul jam visos visatos jėgos suteikia ramybės. „Bix“ istorijoje tu švietei ryškiai. AČIŪ TAU! Ilsėkis brolau...“

R.I.P. Liūdna žinia!😥 Mus paliko SKIRMA😥 Tegul jam visos visatos jėgos suteikia ramybės🙏🙏🙏 Bix istorijoje tu švietei ryškiai. AČIŪ TAU!👏👏👏 Ilsėkis brolau...

Posted by BIX on 2020 m. spalio 27 d., antradienis

Naujausi straipsniai