Mirė JAV gyvenęs džiazo virtuozas Vladas Slavinskas-Slyva

Vladas Slavinskas-Slyva/„Vilnius Jazz '87“ festivalio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-25 20:24
Antradienį Lietuvą pasiekė liūdna žinia – mirė gabus muzikantas, šalies džiazo žvaigždė Vladas Slavinskas, geriau žinomas pravarde Slyva. Vyras jau kurį laiką bandė nugalėti kovą su prostatos vėžiu. Gaila, tačiau sunki liga nepaleido muzikanto ir pasiglemžė jo gyvybę. Paskutiniu metu džiazistas ir muzikantas gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„Šiandien mus paliko ... Paliko jau naująjį Lietuvos džiazo pasaulį, o kadaise jis pats buvo „jaunasis Lietuvos džiazas“, kartu su kolegomis (Skirmantu Sasnausku, Tomu Kutavičiumi, Vladislavu Borkovskiu ir kitais) pradėję ir atidarę pirmąjį „Vilnius Jazz '87“ festivalį Lietuvos Mokslų Akademijos salėje Gedimino prospekte. Ilsėkis ramybėj Vladai, mums visada tavęs trūko ir trūks... Nuoširdi užuojauta dukrai Magdalenai, visai šeimai ir artimiesiems. P.S. nuotrauka iš festivalio Vilnius Jazz '87“, - socialiniame tinkle užuojautą reiškė Vilniaus džiazo festivalio vadovas Antanas Gustys.

null

null

Jennifer Roper Slavinskas, su kuria Vladas nugyveno beveik du dešimtmečius, padėkojo visiems, kurie nuoširdžiai padėjo ir kartu su visa šeima bandė įveikti žiaurią ligą, kamavusią muzikantą.

Atsisveikinimą su vyru žmona užbaigė eilėmis: „Jis buvo mano šiaurė, mano pietūs, mano rytai, mano vakarai, Mano darbo savaitė ir mano sekmadieninis poilsis, Mano popietė, mano vidurnaktis, mano kalba, mano daina.“

Temos:

Mirtis Džiazas

Naujausi straipsniai