Mirė ispanų kino režisierius Mario Camusas

Mario Camusas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-09-18 18:28
Šeštadienį mirė ispanų režisierius Mario Camusas, kurio filmas apie 1936–1939 metų Ispanijos pilietinio karo padarinius pelnė pagrindinį Berlyno kino festivalio apdovanojimą. Jam buvo 86 metai.

„Santandere mirė režisierius Mario Camus“, – socialiniuose tinkluose paskelbė Ispanijos kino meno ir mokslo akademija.

M.Camusas, kurio geriausi filmai įkvėpti garsiųjų literatūros kūrinių, pirmą kartą sulaukė tarptautinio dėmesio, kai jo filmas apie Ispanijos pilietinio karo padarinius „Avilys“ (La Colmena) 1983 metų Berlyno kino festivalyje laimėjo „Auksinį lokį“.

Kitais metais jo filmas „Šventi nekaltieji“ (Los santos inocentes) Kanų kino festivalyje buvo įvertintas specialiu žiuri paminėjimu, o dvi šios juostos žvaigždės drauge pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą.

2011 metais M.Camusas laimėjo prestižinį „Goya“ apdovanojimą – ispanišką „Oskaro“ atitikmenį.

Režisierius mirė išvakarėse anapilin išėjus 95 metų ispanų dramaturgui Alfonsui Sastre – aršiam cenzūros kritikui Ispanijos diktatūros dešimtmečiais. Ministras pirmininkas Pedro Sanchezas šeštadienį per tviterį pagerbė jųdviejų atminimą.

„Tie iš mūsų, kas myli kiną ir teatrą, šiandien gedi. Atsisveikiname su dviem kultūros grandais – Alfonso Sastre ir Mario Camusu. Iš savo vietų žiūrovų salėje ir toliau mėgausimės jų nepaprastais darbais“, – parašė P.Sanchezas.

„Reiškiu užuojautą jų šeimoms, draugams ir kultūros pasauliui“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos:
Aktualu Mirtis

Naujausi straipsniai