Mirė iškilus lenkų kompozitorius Krzysztofas Pendereckis

Lenkų kompozitorius, dirigentas Krzysztofas Pendereckis / SCANPIX nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2020-03-29 12:27
Kovo 29 dieną mirė legendinis lenkų kompozitorius Krzysztofas Pendereckis. Iškiliam muzikui buvo 86-eri.

Lenkų kompozitorius, dirigentas, pedagogas Krzysztofas Pendereckis mirė sekmadienį savo gimtajame Krokuvos mieste, pranešė Lenkijos žiniasklaida. Kritikai pabrėžia, kad garsusis kūrėjas praturtino pasaulio klasikinės muzikos lobyną inovatyviais religinio pobūdžio ir simfoninės muzikos kūriniais.

K. Pendereckis, per savo ilgą karjerą bendradarbiavęs su simfoniniais orkestrais Europoje ir Jungtinėse Valstijose, mirė po ilgai trukusios ligos, sakoma pranešimuose, kuriuose cituojama Krokuvoje įsikūrusi Ludwigo van Beethoveno  draugija, įkurta jo žmonos Elžbietos.

K. Pendereckis buvo vienas garsiausių ir sėkmingiausių lenkų kompozitorių. Tai liudija patys aukščiausi įvairiausių šalių kultūrinių, mokslinių, politinių organizacijų apdovanojimai, kurių kompozitorius turi daugiau kaip 30. Kūrėjas įvertintas ir keturiais „Grammy“ apdovanojimais.

Lenkų kompozitorius, dirigentas Krzysztofas Pendereckis / SCANPIX nuotr.
Lenkų kompozitorius, dirigentas Krzysztofas Pendereckis / SCANPIX nuotr.

Labiausiai kompozitorių išgarsino tokie kūriniai kaip „Rauda Hirošimos aukoms“, Simfonija Nr. 3, Šv. Luko Pasija, Lenkiškasis requiem, „Anaklasis“, „Utrenja“.

Taip pat K. Pendereckis yra sukūręs 4 operas, 8 simfonijas, dešimtis vokalinių-instrumentinių kūrinių. Didelę kompozitoriaus kūrybos dalį sudarė kūriniai orkestrui, instrumentiniai koncertai ir kamerinė muzika. Šalia to, K. Pendereckis yra sukūręs muzikos džiazo ansambliui bei magnetofono juostai.

Naujausi straipsniai